a0i M J; Jaarverslag Jaarverslag 2012 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering, gehouden op woensdag 24 april 2013, in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding In 2012 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren iets afgenomen. We begonnen het jaar met 2.593 leden en ge durende dit jaar hebben zich 80 nieuwe le den aangemeld. Er zijn echter 184 leden uitgeschreven (waaronder 35 leden die de contributie over 2012 niet hadden betaald), zodat we op 31 december afsloten met 2.489 leden. Bestuur Het bestuur kwam tijdens het verslagjaar vijf keer bijeen. Aan het begin van het verslagjaar was het bestuur als volgt samengesteld: de heer M.M. Steenbeek (voorzitter), mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer (secreta resse), de heer J.J. Jakobsen (penning meester) en de leden de heer L. Faase, mevouw A.M. van der Most-Zuurdeeg en mevrouw M.F.J. van Suijlekom-Feleus. Tijdens de jaarvergadering van donderdag 19 april 2012 was de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, aftredend en statutair niet herkiesbaar. Omdat het bestuur er niet in was geslaagd een geschikte opvolger te vinden, ging de vergadering - op voorstel van het bestuur - akkoord met het verlen gen van de laatste termijn van de heer Jakobsen met één jaar. Tevens werd de heer M.M. Steenbeek her benoemd in de functie van voorzitter. In de reeds bestaande vacature werd de heer F. van den Driest benoemd als be stuurslid. Financiën De financiële situatie van de Heemkundige Kring Walcheren was in het verslagjaar nog steeds gezond. Het contributiebedrag bleef derhalve in 2012 ongewijzigd. De Wete Ook in 2012 verscheen ons verenigingsor gaan De Wete weer elk kwartaal met aller lei interessante wetenswaardigheden over ons heem. Aan het begin van het verslagjaar was de redactiecommissie als volgt samengesteld: de heer L.M. Hollestelle (hoofd-, eind- en beeldredacteur), mevrouw H.J. van der Heijden (redactiesecretaris) en de redac tieleden mevrouw H. Begheyn, de heer R. Gabriëlse, mevrouw J. de Klerk en me vrouw C. Lere-Boone. De samenstelling is echter gedurende dit verslagjaar gewijzigd. Na het verschijnen van het januarinummer werd afscheid ge nomen van mevrouw J. de Klerk als redac tielid en na het verschijnen van het juli- nummer werd afscheid genomen van de heer L.M. Hollestelle als hoofd-, eind- en beeldredacteur. De heren R Blom, J. Francke en G.J. Ge- restein traden als respectievelijk hoofdre dacteur, beeldredacteur en eindredacteur tot de redactiecommissie toe. Website Heemkundige Kring Walcheren Het jaar 2012 was het elfde jaar dat de website van de HKW (www.hkwalcheren.nl) 'in de lucht' was, met als webmasters de heren L.M. Hollestelle en S. de Nooijer. Het aantal bezoekers aan de website is in 2012 met 12 procent gedaald, het aantal pageviews daalde niet. Populaire pagina's waren wederom de themapagina's over de Walcherse klederdracht en de fietsroute

de Wete | 2013 | | pagina 46