De HKW heeft vorig jaar contact gezocht met de SCEZ om - in enigerlei vorm - aan te sluiten bij het Meldpunt Erfgoed Zeeland inzake de bescherming van materieel en immaterieel erfgoed op Walcheren en het melden van bedreigingen hiervan. De SCEZ gaf echter de voorkeur aan deelna me van alle heem- en oudheidkundige kringen in Zeeland in de vorm van één ver tegenwoordiger, en die keus over te laten aan de verenigingen zelf. De SCEZ gaf hierbij de HKW het advies over deze kwes tie zelf contact op te nemen met de andere Zeeuwse verenigingen. Omdat het wat de HKW aangaat alleen Walcheren betreft, is hiervan afgezien. De leden kunnen so wieso zelf contact opnemen met het Meld punt Erfgoed Zeeland of met het bestuur van de HKW om bepaalde ontwikkelingen te melden. Dit zal helaas de komende ja ren nog meer noodzakelijk zijn, omdat de subsidies steeds minder worden. 9. Verkiezing bestuursleden a. De laatste termijn van de penningmees ter, de heer J.J. Jakobsen, is vorig jaar met één jaar verlengd. Tot nu toe is het bestuur er niet in ge slaagd een nieuwe penningmeester te vin den. Wel kan de voorzitter melden dat het bestuur momenteel in gesprek is met een mogelijke kandidaat. Teneinde de continuïteit van het bestuur te waarborgen, wordt voorgesteld het be stuurslidmaatschap van de heer Jakobsen opnieuw met één jaar te verlengen. De vergadering gaat akkoord met dit voorstel. b. Aftredend en terstond herkiesbaar is de heer L. Faase. De vergadering gaat ak koord met zijn herverkiezing. c. Aftredend en statutair niet herkiesbaar is mevrouw M.F.J. van Suijlekom-Feleus. De voorzitter overhandigt haar als dank voor haar inzet voor de vereniging een cadeau bon en een boeket bloemen. Het bestuur is nog naarstig op zoek naar een geschikte kandidaat/kandidate. 10. Benoeming kascommissie De heer T. Tuinhof is aftredend. Mevrouw M. van de Kraats blijft nog een jaar aan als lid van de kascommissie. Als nieuw lid van deze commissie meldt zich aan de heer H.H. Kole. 11. Rondvraag Een der leden vraagt zich af of het bestuur - gelet op de daling van het aantal leden de laatste paar jaar, dit in tegenstelling tot voorgaande jaren - een visie heeft over vernieuwing c.q. verjonging van de HKW. De voorzitter geeft aan dat de oorzaak van de afname voor een deel aan de vergrij zing is te wijten. Bij de diverse bijeenkom sten worden gericht HKW-folders uitge deeld aan niet-leden, echter met weinig re sultaat. De HKW is ook actief bezig om de jeugd meer bij de vereniging te betrekken - re cent zijn er nog gastlessen op middelbare scholen gegeven - maar het blijft een pro bleem om de jeugd hiervoor te interesse ren. De mediatheken van de middelbare scholen en de Hogeschool Zeeland ont vangen overigens al jaren telkenmale een exemplaar van De Wete. De praktijk leert echter dat de aanwas pas begint vanaf de leeftijd van 40 a 50 jaar. Vervolgens passeert een aantal suggesties de revue, zoals nadere samenwerking zoe ken met het hoger onderwijs en regionale musea (bijv. achtergrondverhalen over mu seumstukken), een aantal gratis exempla ren van De Wete verstrekken om verdere

de Wete | 2013 | | pagina 50