Feiten en g\ mededelingen qHu>|M3^ 55 Foto Hanneke de Vroe, museum De Schotse Huizen/Stadhuismuseum De Vierschaar. Kijken in kerken en synagoge Middel burg Deze zomer is er weer, zoals gebruikelijk, het Lange Jan Project Middelburg, een project dat ressorteert onder de Raad van Kerken van Middelburg. Al vele jaren is het mogelijk, als onderdeel van dit project, op de donderdagen nader kennis te maken met het religieus erfgoed in de Middelburgse binnenstad. Een des kundige gids leidt u rond in de Abdijker ken, de rooms-katholieke kerk, de Gast- huiskerk, de Doopsgezinde kerk en de sy nagoge. Elke donderdag in de maanden juli en augustus, aanvang 13.30 uur. Aan melden bij de balie in de Wandelkerk, in gang links van de Lange Jan (de Abdijto ren). De kosten bedragen 4,- per per soon. Zie ook de website www.middelburgse- kerken.nl. Gekrompen dorpen Op 26 juni 2013 is het project 'Gekrompen Dorpen' afgesloten. De Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) nodigde in maart 2012 inwoners van Walcheren uit om mee te denken aan het herstel en zichtbaar maken van een cultuurhistorisch of archeologisch object, dat direct verband heeft met een gekrompen dorp op Walche ren. Gekrompen dorpen op Walcheren zijn: Boudewijnskerke, Buttinge, Hoogelande, Sint Janskerke, Krommenhoeke, Marieker- ke, Poppekerke, Poppendamme, Werendij- ke, Zanddijk, Schellach, Nieuwerkerke, Brigdamme, West-Souburg en Nieuwerve. Met ondersteuning van de Walcherse Ar cheologische Dienst, SCEZ, Zeeuws Ar chief, gemeente Veere en SLZ hebben be woners van Werendijke, Poppekerke en Boudewijnskerke een aantal zaken gereali seerd die de geschiedenis van het ge krompen dorp zichtbaar maken. In Poppe kerke en Boudewijnskerke gaat het om 'vensters naar het verleden'. Stadhuisbeelden Op vrijdag 23 maart jl. vond de presentatie plaats van een publicatie over de zestien- de-eeuwse beelden van het stadhuis van Veere. Het eerste exemplaar van het boek je werd in museum De Schotse Huizen aangeboden aan wethouder R.M.A. Mole naar. Met een feestelijke bijeenkomst werd de officiële voltooiing van de conservering van de beelden gevierd.

de Wete | 2013 | | pagina 61