K QW Bij dit nummer 2 Het internet als bron voor het schrijven van een stukje voor De Wete is niet meer weg te denken. Op het wereldwijde web is over de meest uiteenlopende historische zaken informatie te vinden. Even 'googelen' en je hebt gevonden wat je zocht. Historische kranten en tijdschriften zijn 24 uur per dag via de computer beschikbaar. Binnenkort zal de Zeeuwse Bibliotheek oude jaargan gen van De Wete via de nieuw op te zetten digitale tijdschriftenbank beschikbaar stel len. Op de prachtige website van de Heemkundige Kring Walcheren (www. hkwalcheren.nl) staat nu al een selectie van artikelen uit veertig jaargangen De Wete. Onze snelle wereld vraagt blijkbaar een snelle manier van communiceren. Veel zelfs gerenommeerde tijdschriften en en cyclopedieën verschijnen niet meer op pa pier en gaan 'elektronisch' verder. De sug gestie om bij het verschijnen van dit tijd schrift naast een papieren versie ook een elektronische aan te bieden is door een enkeling opgeworpen. Zal De Wete ooit die kant op gaan? Als het aan de redactie ligt, zal dit niet gebeuren. Wel maken we na tuurlijk graag gebruik van de mogelijkhe den die deze tijd ons biedt. De Wete blijft het handzame tijdschrift dat je overal kunt lezen en laten slingeren. De HKW-website is een welkome elektroni sche aanvulling voor iedereen die op zoek is naar een oud artikel, de 'Popperoute' wil downloaden of meer informatie zoekt over Walcherse streekdrachten en de demogra fie van Walcheren. Dankzij de prettige sa menwerking met de webmasters van de HKW-site kunnen artikelen die niet binnen De Wete passen op de website worden geplaatst. Zo ontstaan nieuwe publicatie vormen die ook voor een jonger publiek aantrekkelijk zijn. De artikelen in dit nummer kunt u in de vertrouwde vorm lezen. Zoals het onder zoek dat Jan Midavaine heeft gedaan naar het bezoek van tsaar Peter de Grote aan Middelburg en Vlissingen in 1707. Hoe het leven was op het lichtschip Noord Hinder, wordt uit de doeken gedaan door A.R. Koppejan. Aad de Klerk neemt ons mee langs de rafelrand van Middelburg, en met Jaco Simons wagen we de oversteek naar West-lndië waar ooit Nieuw-Walcheren en Nieuw-Vlissingen lagen. Jan Kaljouw blijft letterlijk dicht bij huis in een bijdrage over zijn woning in Oost-Souburg. Hoe een ver nietigende storm die in 1853 over Walche ren raasde, tot de verbeelding bleef spre ken vertelt Frans van den Driest in zijn 'Vadertje'. Dat u graag leest over de geschiedenis van Walcheren, blijkt uit uw reacties. Ze komen telefonisch of via de mail bij de re dactie binnen en zijn waardevolle aanvul lingen. Wij kijken uit naar uw opmerkingen, verbeteringen en toelichtingen. We hopen dat deze Wete nog een paar maanden bij u in huis mag slingeren voordat u 'm stuk gelezen bij het oudpapier doet of netjes in de kast plaatst. De redactie

de Wete | 2013 | | pagina 8