38 Jan Peper 1840-1903burgemeester van Aag- tekerke. (coll. Nelly van Langevelde) schuwing: de Fransen zouden uit zijn op wraak en hij kon maar beter vertrekken. Abraham besloot zijn boerderij te verko pen, met alle toebehoren. Dat moet hem vrij snel gelukt zijn. "Het gezin Peper kwam medio 1802 aan in New York. Ze reisden de Hudson River op en belandden in Utica, Oneida County. Hier bleven ze tot 1808, toen ze verhuis den naar de noordelijke oever van Lake Ontario, net voor of tijdens de stichting van Pultneyville (New York). Hier zijn Abraham en Willemina begraven." "Abraham Peper heeft in Amerika veel na komelingen gekregen. Met enkelen van hen hebben wij contact, en er is in 1990 op Walcheren inderdaad een bijeenkomst geweest met familieleden uit Amerika. Het contact is gebleven. Met name ene John Benjamin Peper is al ettelijke keren vanuit Amerika overgekomen." "Abraham had een broer Hubregt, geboren in Ter Buttinge in 1769, gehuwd met Catharina Suurmond, lid van de kerken raad en van de vierschaar. Deze Hubregt woonde ook in Souburg. Diens zoon Abra ham Gillis, geboren in 1806, trouwde in 1830 met Magdalena Johanna Bosselaar en verhuisde in 1833 naar de hofstede van het klooster Waterlooswerve bij Aagteker- ke. Zoon Jan, geboren in 1840, werd daar in 1878 burgemeester. Deze tak van de fa- milie Peper is op Aagtekerke blijven wo nen. Mijn grootmoeder Maria Catharina Peper, geboren in 1868, was een klein dochter van Abraham Gillis. Er woont nog altijd een Peper op dezelfde boerderij, een Hubregt (Bert)." Hiermee is niet alleen Leijn de Visser, maar ons allemaal duidelijkheid verschaft in de kwestie van de twee Abraham Pepers.

de Wete | 2013 | | pagina 40