De Wete weet het niet) 40 re een fragment van hardsteen gevonden met een lengte van 47 cm, een breedte van 19 cm en een dikte van 15 cm. Op dit fragment zijn sporen te zien van letters die gecombineerd te lezen zijn als "Per, D.NS, AVGVST". Daaronder kunnen de Romein se cijfers II (twee) en M (1000) gelezen worden. Aan de hand van de lettertypen zou de steen gedateerd kunnen worden tussen 1500 en 1550. Het is bekend dat na de brand van de Gro te kerk in Veere in 1686 de beschoeiing van de Veerse zeemuren is verzwaard met onder andere beschadigde grafzerken en puin uit deze kerk. Maar het zou ook kun nen gaan om een grenspaal of een tiend- paal. Ook antwoorden op deze vragen kunt u richten aan de redactie, zie de colofon voorin De Wete. De lange hete zomer Toen het vorige nummer van De Wete uit kwam, begin juli, was de zomer net zo'n beetje losgebroken. En tot op het moment dat de tekst voor deze rubriek geschreven wordt, begin september, is het zonnig en warm gebleven. Zou dat de reden zijn waarom er vrijwel geen reacties binnen kwamen op de vragen die wij stelden in de rubriek 'Laat het De Wete weten' in het juli- nummer? We kunnen het ons goed voor stellen: bij zulk mooi weer ga je nu een maal niet zo gauw op zoek naar zaken uit het verleden. Daarom stellen we hierbij de vragen uit het juli-nummer nog maar een keer, maar dan wat beknopter. Nee, we hopen niet op een natte, koude, winderige herfst! Vissers van mensen Op de vraag van Ko de Jonge uit Vlissin- gen wie kon vertellen waar het kunstwerk 'Vissers van mensen' gebleven kan zijn,

de Wete | 2013 | | pagina 42