41 Het staalplastiek 'Vissers van mensen', (uit: J.A. van Bennekom [et al.], 'Gedenkboek 50 jaar Christelijke Kweekschool voor Zeeland in Middelburg', Groningen 1963) Drie onbekende meisjes, (coll. Roel van Schaik) dat ooit door Henk de Meij werd ontwor pen voor het gebouw van de Christelijke Kweekschool aan de Keetenstraat in Mid delburg, reageerde J. de Nood uit Arne- muiden. Hij meende te weten waar het staalplastiek - want dat was het - tegen woordig hangt, namelijk in De Morgenster aan de Adr. Lauwereyszstraat in Middel- burg, de voormalige Getuigeniskerk. Dat bleek helaas niet het geval. De oud-scriba van de PKN-gemeente die samenkomt in De Morgenster, vertelde ons aanvankelijk dat het kunstwerk zou hangen in De Ont moeting, de voormalige Ontmoetingskerk in de Stromenwijk in Middelburg. Later be richtte zij ons dat het ging om een wand plastiek met hetzelfde onderwerp, maar van de hand van de Middelburgse kunste naar Piet Rijken. Ook mooi, maar niet wat we zochten. De heer De Nood heeft het staalplastiek zelf vervaardigd. Het is in november 2013 vijftig jaar geleden, en het was een leuke klus, zei hij. Wat zou het toch aardig zijn als we 'Vissers van mensen' bij zijn vijftig ste verjaardag terugvinden. Drie meisjes en Walcherse boerinnen Op de andere twee vragen die wij stelden in de juli-Wete, kwam geen enkele reactie. Wij drukken de bijbehorende foto's hierbij dan ook nog maar een keer af, zij het wat kleiner. Wie herkent de drie meisjes op de foto met het echtpaar Van Schaik-van Laar? Het is een opname uit ca. 1940-1944. De locatie is het begin van de Noordweg in Middel burg, ongeveer de plek waar later het Rog geveenhuis zou worden gebouwd. Het echtpaar logeerde bij haar grootouders, Jan en Elisabeth Willeboordse, die daar op de Noordweg woonden.

de Wete | 2013 | | pagina 43