Readies 35 Binnen zonder kloppen Het onderschrift bij de foto op pagina 5 van de oktober-Wete klopt niet, volgens de heer Lantsheer uit Oostkapelle. De burger in donker pak, met bril, links, is commissa ris der Provincie Petrus Dieleman. Lants heer: "Ik denk niet dat hij ooit een uniform droeg." Naast Dieleman zitten dan Münzer en Schmidt, beiden in Duits uniform, en vervolgens Jan Dekker in zijn donkere WA- uniform. Wie dan de laatste hakenkruisdra ger in het rijtje is, kan Lantsheer ons ook niet vertellen. Via auteur Jules Braat van dit artikel, 'Bin nen zonder kloppen', laat C. Ingelse uit Driewegen weten dat niet genoeg kan wor den benadrukt dat zijn vader P. Ingelse geen zwarthandelaar was. Integendeel, hij was lid van de LO, de landelijke organisa tie voor hulp aan onderduikers, en een vooraanstaand lid van het Zeeuwse verzet. Wij voegen daar nog aan toe dat de lotge vallen van kruidenier P. Ingelse en zijn ge zin uitgebreid aan de orde komen in het onlangs verschenen boek Nieuw Middel burg. Een ruwe diamant. Dat boek werd uitgegeven bij de oplevering van de reno vatie van de wijk Nieuw-Middelburg en is samengesteld door een grote groep bewo ners van de wijk zelf. Een tweede druk is in voorbereiding. De winkelprijs is €19,95. Kent u ze nog? Het was te verwachten. De negentien por tretten uit de bundel Verdwijnend volk van Roel Houwink, die Aad de Klerk presen teerde in de oktober-Wete, maakten heel wat los. Er kwamen talrijke reacties bin nen. De meest aansprekende vermelden wij hier. Kees Flipse uit Koudekerke beschikt blijk baar ook over een exemplaar van Verdwij nend volk, want hij laat ons weten dat hij een aantal jaren geleden een lijst heeft ge kregen met namen en woonplaatsen van personen die in Houwinks boek staan af gebeeld. De paginanummers van het boek staan ervoor. 19. Jan de Witte - Grijpskerke 23. Adriaanse - Middelburg 27. Ko Simonse - Middelburg 31L.A. Roelse - Westkapelle 35. Jan Houterman - Meliskerke 39. Kees Reijnierse - Koudekerke (of Lein Wisse, Breeweg) 43. Janus Aarnoutse - Koudekerke 47. Krijn Brouwer - Aagtekerke, hof Sint Jan ten Heere 51. Piet Besuijen - Koudekerke 54. Piet Houterman - Sint Laurens 58. Jan Simpelaar - Biggekerke 63. Simon Roelse - Serooskerke 66. Willem Gabriëlse - Westkapelle (Jaap van Binnen) 70. - Zuid-Beveland 74. Piet Verstraaten - Westkapelle (Doeselaar) 79. Ko Boogaard - Souburg 82. Kees Langebeeke - Serooskerke 87. Lou Melse - Serooskerke De lijst is niet compleet, vertelt Kees Flipse er nog bij. Hij hoopt dat andere lezers nog meer bijzonderheden kunnen geven. Verdwijnend volk staat nog in menige boe kenkast, want ook Ada Visser-den Hollan der uit Oostkapelle heeft een exemplaar. Zij erfde het van haar vader, Jacob den Hollander, die er ook aantekeningen in maakte. Ada noemt er een paar, met de paginanummers van het boek: 27. Ko Simonse - Aagtekerke

de Wete | 2014 | | pagina 37