39 (1854-1943). Ze kregen vijf kinderen, on der wie Matty Geschiere's oma. Matty: "Ze woonden in Westkapelle en ja, zijn bijnaam was Doezelaar. Tot op de dag van vandaag ben ik ook een Doezelaar. Als mij door oudere Westkappelaars wordt gevraagd uit welke familie ik kom en vertel dat mijn overopa een Doezelaar was, dan weten ze gelijk waar ze me moeten plaat sen." Ab de Visser uit Leusden kocht enkele ja ren geleden in een kringloopwinkel in Oostburg een pentekening van een West- kappelaar. Na lang zoeken, via internet, ontdekte hij wie de maker van de tekening was: de Middelburgse kunstenaar Chris Ludekuse, die een paar jaar geleden over leed. De tekening dateert van 1997. Wij drukken 'm hierbij af, want pas toen Ab de Visser de oktober-Wete opensloeg ontdek te hij dat de pentekening ene Roelse ver beeldde, met de biesmak Den Doest. In middels heeft hij, ook via internet, een exemplaar van Verdwijnend volk kunnen bemachtigen, voor zeven euro. Wil Valckenier von Geusau-Brouwer uit Middelburg klom ook maar eens in de pen. Zij zag tot haar verrassing het portret van haar grootvader Krijn Brouwer staan in de oktober-Wete: "Krijn Brouwer is mijn groot vader (1888-1982), zoon van Stoffel Brou wer en Johanna Catharina de Visser. Zijn grootvader van moederszijde was Jan de Visser (1799-1878), burgemeester van Aagtekerke van 1852 tot 1878. Deze Jan de Visser kocht na het overlijden van jhr. W. Versluijs (in 1875) tijdens een openbare verkoping op 26 januari 1876 de buiten plaats Sint Jan ten Heere (zie H.M. Keste- loo, Domburg in Woord en Beeld). De hele Roelse alias Den Doest uit Westkapelle - Ernst en kracht, getekend door Chris Ludekuse, 1997. (coll. Ab de Visser) buitenplaats werd gesloopt en er werd een boerderij gebouwd. Oude veldnamen, zo als d'n Tuun, d'alleve Maene, 't Plein, 't Er- tekamp, de Kerperviever en de Slotdreeve herinneren nog aan deze verdwenen bui tenplaats (zie de HKW-uitgave De Veldna men van Aagtekerke, Domburg, Melisker- ke, Oost kapel Ie en Westkapelle). "Op deze boerderij, die ook Sint Jan ten Heere werd genoemd, gingen Stoffel Brou wer en Johanna Catharina de Visser wo nen. Mijn grootvader Krijn is op deze boer derij geboren, heeft er altijd gewoond en is er ook overleden. Krijn Brouwer trouwde op 1 oktober 1913 met Lourina Cornelia Peper (1890-1973), dochter van Abraham Gillis Peper en Elizabeth de Pagter. Ik ben

de Wete | 2014 | | pagina 41