40 nog in het bezit van een kastje met uut- trokkersfelicitatiekaarten ter gelegenheid van hun huwelijk. "Mijn grootouders kregen negen kinderen. Mijn vader, Abraham Gillis Brouwer, was het tweede kind uit dit huwelijk en werd vernoemd naar zijn grootvader van moe derszijde, Abraham Gillis Peper. Deze Abraham Gillis Peper, mijn overgrootvader dus, is geboren in 1861 en was op zijn beurt een kleinzoon van Abraham Gillis Peper en Magdalena Johanna Bosselaar, die in 1833 verhuisden naar de boerderij Waterlooswerve bij Aagtekerke. Hij was een oudere broer van Maria Catharina Pe per, geboren in 1868, de grootmoeder van De familie Peper, ca. 1926. Bovenste rij, v.l.n.r. Krijn Brouwer, Lourina Cornelia Brouwer- Peper, met op de arm zoon jan, Samuel Mal- jaars, Magdalena Johanna Maljaars-Peper, Pie- ter Peper, Leintje Peper, Jans Dekker-Peper en Pieter Dekker. Tweede rij: Catharina Peper- Francke, Hubrecht Peper, Abraham Gillis Pe per, Elizabeth Peper-de Pagter, Elizabeth Janse- Peper, Marinus Janse, met voor hem zoon Jo hannes Janse, en Abraham Gillis Brouwer. Derde rij: Pieter Peper, Elizabeth Peper en Jan Maljaars. Voorste rij: Stoffel Brouwer, Eliza beth Brouwer, Wilma Rindt, Jans Brouwer, Janna Brouwer, Hannus Rindt en Johanna Catharina Brouwer, (coll. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer) Nelly van Langevelde. Zie haar reactie in het artikel over twee Abraham Pepers in de oktober-Wete. "Bij de foto van mijn grootvader staat Aag tekerke als woonplaats genoemd. Het boek Verdwijnend Volk, waarin de foto is opgenomen, is uitgegeven in 1935. De boerderij Sint Jan ten Heere behoorde toen echter tot de gemeente Domburg; van oudsher behoorde dit gedeelte van Wal cheren bij Domburg. De familie Brouwer was altijd georiënteerd op Domburg, ging ook naar de hervormde kerk in Domburg. De kinderen gingen ech ter wel naar de lagere school in Aagteker-

de Wete | 2014 | | pagina 42