ke. Pas bij de gemeentelijke herindeling van 1 juli 1966 kwam Sint Jan ten Heere bij de (toen nieuw gevormde) gemeente Mariekerke." Wil Valckenier von Geusau sloot nog twee familiefoto's bij haar boodschap in, die wij hierbij afdrukken. laer was de palingvisser uit Biggekerke. Hij deed zijn naam eer aan. Zeker was hij een eenvoudige van geest, maar..." (Van Scha- gen, 'Welzinge', Domburgse Cahiers, 1970). Auteur Aad de Klerk is, net als wij, blij met zo veel reacties op zijn artikel. Het heeft heel wat losgemaakt. Maar hij vindt het wel een beetje jammer dat vrijwel niemand iets heeft kunnen vertellen over de karakters van de geportretteerden. Was Ko Simonse inderdaad een slimme boer? En was Jan Houterman echt een oubollige? Misschien is dat na tachtig jaar niet meer te achter halen. En misschien zijn het nu juist nfet de nabestaanden die daar naar gevraagd mag worden. Aad de Klerk schoot bij het lezen van de reacties het volgende te binnen: "Welzinge en Simpelaer. Ze zijn één voor mij. Simpe- Het gezin Brouwer-Peper, 1942. Staand, van links naar rechts: ]anna, Stoffel, Elizabeth, Jan en Jans. Zittend: Pieter, Johanna Catharina, Krijn Brouwer, Lourina Cornelia Brouwer- Peper, Abraham Gillis en Magdalena Johanna, (coll. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer) Dialectuitwisseling De heer A. Dekker uit Oosterbeek is een trouw lid van de Heemkundige Kring Wal cheren en trots op De Wete. Hij werd in 1920 geboren in Oostkapelle en verliet Walcheren al in 1939. Via een kennis leest hij ook 't Onderschoer, een tijdschrift van een Twentse heemkundige vereniging, en

de Wete | 2014 | | pagina 43