ill»* 44 van zijn moeder. Haar familienaam was De Kam, die van haar moeder was De Witte en die kwam van Grijpskerke. De foto is op stevig karton geplakt, waarop nog net te lezen is: "Corn. Henning, Mid- delburg-Vlissingen-Breda". De familie Hen ning had een fotozaak aan de Markt in Middelburg, maar ook winkels in Vlissingen en Breda. De firma Henning, die van vader op zoon overging, was vanaf ca. 1880 ac tief in Middelburg en is dat tot in de jaren zestig van de twintigste eeuw gebleven. De oudere zus van Piet van Vlaanderen weet zeker dat ze haar ouders naar de naam van de geportretteerde gevraagd heeft, maar zij wisten het niet (meer). Piet zou graag willen weten wie deze minzaam lachende struise boerin dan wel mag zijn, en wanneer de foto kan zijn gemaakt. Deftig gezelschap Jo Koeman, voorzitter van de klederdrach- tengroep Mooi Zeeland, roept ook de hulp in van de lezers van De Wete, en wel bij de hierbij afgedrukte foto van een tamelijk deftig gezelschap. Koeman kreeg de foto toegestuurd door - let wel - een journalist, die wel wist te vertellen dat het gezelschap poseert voor een gebouw ergens op Wal cheren, misschien ter gelegenheid van de oplevering van een nieuw schoolgebouw, maar meer niet. Wie herkent het gebouw? Daaruit valt dan misschien ook de gele genheid te herleiden. En als er mensen van de foto herkend worden, is het natuur lijk helemaal mooi. Daar bij die molen Mevrouw W. Walraven uit Middelburg is voor haar zwager op zoek naar de namen

de Wete | 2014 | | pagina 46