45 van de meisjes die op bijgaande foto staan, bij de molen van Biggekerke. De foto zou gemaakt zijn tussen 1915 en 1925, maar hij zou heel best nog ouder kunnen zijn als blijkt dat een van de meis jes, het tweede van links, er eentje van Corbijn is. Zij zou dan de nicht van de va der van mevrouw Walravens zwager zijn. Leden van de familie Brasser, de huidige molenaarsfamilie, herkenden de meisjes op de foto niet. Meerdere personen die hun leven lang al op Biggekerke wonen en de tachtig inmiddels al gepasseerd zijn, herkenden de meisjes evenmin. Is het mis schien een montage? Daarvan zijn op Wal cheren wel andere voorbeelden uit die pe riode. De foto is te onscherp om daar iets over te kunnen zeggen. Kunstschilder Dupont in Vrouwenpolder In de oktober-Wete vroegen wij wie de Belgische kunstschilder Henri Dupont (1890-1961) heeft gekend. Hij woonde van 1956 tot 1961 in Vrouwenpolder. Er kwam geen enkele tip binnen. Guido Dirix uit Deurne (België), die ons deze vraag stelde omdat hij bezig is met een website over deze kunstschilder, hoopt vurig dat er toch nog een spoortje van Dupont te vinden is. Let op: het redactieadres In hun enthousiasme om hun verhaal te kunnen vertellen, bellen, mailen en schrij ven nogal wat lezers van De Wete naar iedereen die iets te maken heeft met het blad of de Heemkundige Kring Walcheren. Berichten komen soms op de gekste plaat sen terecht, soms helemaal nergens en dan weer op vijf plaatsen tegelijk. Uiteinde lijk komt het allemaal wel goed, althans dat denken wij, maar het is toch echt het mak kelijkst als u uw boodschap richt aan het redactiesecretariaat van De Wete, mevr. H.J. van der Heijden, Breeweg 13, 4371 SB Koudekerke, tel. 0118-551187, e-mail: redactiedewete@hkwalcheren.nl

de Wete | 2014 | | pagina 47