De Wete weet het Herfst Toen na de lange hete zomer de herfst aanbrak, bleek het geheugen van heel wat Wete-lezers ineens behoorlijk opgefrist. Er kwam een stortvloed van telefoontjes, e- mails en brieven met antwoorden op de vragen die wij stelden in zowel de juli- als de oktober-Wete. Waar het staalplastiek 'Vissers van men sen' van Henk de Meij gebleven is, is ech ter nog steeds niet duidelijk. Het spoor liep dood in de voormalige Ontmoetingskerk in Middelburg en ook op onze tweede oproep kwam er geen tip meer binnen. We vrezen dat het kunstwerk ooit op de schroothoop is beland, maar hopen intussen stiekem toch nog op een wonder. meisje is Marie Koole van boerderij De Fortuin. De heer Gilde weet het zeker, want Jaantje en Marie zaten bij hem in de klas. Volgens de heer Louws uit Westkapelle zit het heel anders. De meisjes zijn Berra Westerbeke (nu Brasser), Cornelia Wille- boordse (nu Lievense) en Marie Kaland (nu Cijsouw). De foto zou gemaakt zijn rond 1930 en de dames zouden alle drie nog in leven zijn. Er staat dus een meisje Willeboordse bij, maar het is wel een ge heel Westkappels drietal en "rond 1930" is zeker tien jaar vroeger dan de schatting van inzender Roel van Schaik. Maar mis schien krijgt hij er bij zijn hoogbejaarde moeder nu toch wel iets mee los. Drie meisjes in klederdracht De tweede, herhaalde oproep had wel suc ces. Het op de foto afgebeelde echtpaar Jan van Schaik en Dientje van Laar uit Wageningen was op bezoek bij Jans groot ouders Jan en Elisabeth Willeboordse aan de Noordweg in Middelburg. Henny Koppejan uit Koudekerke liet weten dat zij "een hele stamboom" bezit van de familie Willeboordse en somde de geboor tedata en de trouwdatum van Jan en Dien tje van Schaik-van Laar op, alsmede de gegevens van drie van hun kleinkinderen. Maar de namen van de drie op de foto af gebeelde meisjes in klederdracht gaf ze niet. De heer Gilde uit Terheijden deed wel een serieuze poging. Hij belde het redactiese cretariaat met de mededeling dat de foto volgens hem gemaakt is in Sint Laurens. Het linkermeisje is Jaantje Kwekkeboom van boerderij De Fruitberg, het middelste meisje is hem niet bekend en het rechter- Walcherse boerinnen De foto van het grote gezelschap die Aly Wiskerke uit Kamperland inzond, lokte ook pas in tweede instantie een aantal reacties uit. De heer Besuijen uit Dirksland belde met de mededeling dat het waarschijnlijk gaat om de zangvereniging Soli Deo Gloria uit Oost-Souburg en dat de foto in 1938 of 1939 is gemaakt. Mevrouw Karelse uit Koudekerke dacht dat ie iets te maken had met de ZLM. Mevrouw Sanderse uit Serooskerke zit op hetzelfde spoor. Zij vermoedt dat het gaat om een jaarvergadering van de ZLM en de LPG, de jongerenorganisatie. De voorzitter - waarschijnlijk de man in het midden aan de tafel - is Willem de Buck uit Grijpsker- ke. "Zijn zoon woont nog op de boerderij, Parelvliet." Op de tweede rij van boven her kende mevrouw Sanderse nog A. Janse en F. Polderman, beiden uit Biggekerke. De laatste leeft nog; hij woont in Middelburg.

de Wete | 2014 | | pagina 48