47 De Bomvrije Kazerne in Vlissingen in 1894. (coll. Han Dobbelaar) Op dezelfde rij wordt ook J. Meijer uit Se- rooskerke herkend. A. Francke uit Serooskerke heeft nogal wat speurwerk verricht en weet ons nog meer bijzonderheden te vertellen. Het gaat in derdaad om een ZLM-bijeenkomst, maar dan meer specifiek om de viering van het 25-jarig bestaan van de BVG, de Bond van Gediplomeerden. De BVG was op 14 juni 1913 opgericht en was sinds 1918 aange sloten bij de ZLM. Het jubileumfeest werd op 22 juli 1938 gevierd in De Prins van Oranje te Goes. Aanwezig waren onder anderen mr. P. Dieleman en ir. Dorst (voor zitter en secretaris van de ZLM), ir. Droogendijk (directeur RLWS), ir. Zwager man en de heer Mesu. Verder waren er vertegenwoordigers van diverse andere or ganisaties. En inderdaad, de heer W. de Buck uit Meliskerke (of Grijpskerke?) was voorzitter, trouwens ook voorzitter van de afdeling Serooskerke. Hij bood bij deze ge legenheid een groen-wit-groene BVG-vlag aan, de middelste vlag op de foto. Een uit gebreid verslag van de bijeenkomst is te lezen in een van de edities van De Zeeuw van juli 1938. Een bataljon Op de uit de nalatenschap van Lourus Louwerse afkomstige foto van een com pagnie-bataljon in de oktober-Wete rea geerden nogal wat lezers. Allemaal man nen. Hans Houterman uit Middelburg mailt kort en bondig: "Plaats van opname is de hoofdingang van de Bomvrije Kazerne te Vlissingen. Waarschijnlijk betreft het een gedeelte van de Depotcompagnie van het Regiment Kustartillerie." Voor nadere infor matie verwijst hij naar het boekje Herinne ringen aan de Zeeuwse kustartillerie van G. Dekker uit 1978. Ook Ronald Melse uit Meliskerke wijst ons op het boekje van Dekker, maar hij noemt wel een andere locatie: "Ik vermoed dat

de Wete | 2014 | | pagina 49