het wachtlokaal bij het tram- en busstation. Op die plek is nu boekhandel De Drvkkery gevestigd. Tussen de Achtersingel en de Schoor- steenvegerssingel was de pletterij van de Vitrite gevestigd: fabriek De Nijverheid. Daar werden de messingbanden gemaakt voor de lampvoetenfabriek aan de Mais- baai. In 1950 verhuisde de pletterij naar de gebouwen van de voormalige meestoot, terwijl de daarin gevestigde firma Polak (handel in lompen en vooral metalen) de nu voormalige pletterij in gebruik nam. De Middelburgse straatmuzikant Koperen Ko (Johannes Willem Leiendecker) in actie in Kortgene. Foto A.P. Maas, september 1937. (Zeeuwse Bibliotheek, Beeldbank Zeeland, re- cordnr. 89202) Daar ging nogal eens een autoband in de fik. De omwoners zagen dat maar door de vingers: Moos Polak was een vrijgevig man en sponsor van tal van buurtactiviteiten, waaronder buurtvereniging De Vlissingse Brug. Hij stuurde Mientje van het orgel ooit naar de tandarts. Mientje kon niet nalaten hem daar bij menige gelegenheid voor te bedanken door hem haar kunstgebit te to nen. Ter hoogte van de voormalige Winterstraat moeten we onvermijdelijk met gebogen hoofd onder de Vlissingsebrug door om bij de Teerpakhuizenstraat en het Vlissings Wagenplein te komen. We zijn nu in een buurtje dat totaal verdwenen is, niet tot ge noegen van de oude bewoners, die het er prima naar de zin hadden. Leon van Loen- hout, die met textiel langs de straten leur de, woonde op het Wagenplein. Er waren twee logementen, vooral bevolkt door al leenstaande mannen: café Dijkzigt van Van Hoepen en het logement Het Hoekje, ofwel Luis aan de ketting. We pauzeren ongeveer in voormalig café De Vriendschap. Na de pauze gaan we verder langs het Huis van Bewaring rich ting de Koningsbrug. We passeren ijzergie terij Boddaert, waarvan de putdeksels nog steeds in de stad te vinden zijn. De was in de buurt werd er niet schoner van. Na de Koningsbrug maken we kennis met bakkersvrouw Le Cointre, de bakker aan wiens roombroodjes Adriaan Viruly ooit een euforisch gedicht wijdde. Op de hoek van de Goese Korenmarkt en de Eigen- haardstraat lag, tegenover een bunker, het consultatiebureau, nu een buurthuis. Er zijn nog steeds mensen die er met een grote boog omheen lopen omdat ze niet aan de schooltandarts herinnerd willen worden. Werd er in de buurt een kind ge-

de Wete | 2014 | | pagina 56