Feiten en y\ mededelingen Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en pen ningmeester, verslag kascommissie, be groting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuursleden. Tevens is het de bedoeling dat tijdens deze jaarvergadering voor de vijfde maal de HKW-Cultuurfondsprijs zal worden uit gereikt (zie hiervoor de rubriek 'Feiten en mededelingen' en onze website www.hkwalcheren.nl). In De Wete van april 2014 treft u een uit gebreide agenda aan. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 23 april 2014, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, 20.00 uur (zaal open 19.45 uur). 30| 5SS3 J Slavenreis te volgen op internet De Middelburgse Commercie Compagnie (MCC) was in de achttiende eeuw een van de grootste slavenhandelaren van Zee land. Het archief van de MCC is bewaard gebleven en wordt beheerd door het Zeeuws Archief. De Unesco heeft dit ar chief in 2011 geplaatst op de internationa le lijst van werelderfgoed voor documentai re werken, het Memory of the World-regis ter. Een van de slavenreizen van de MCC is door het Zeeuws Archief geselecteerd voor een presentatie online. Het gaat om een reis met het schip de Eenigheid, dat op 1 oktober 1761 van de rede van Ramme- kens vertrok. Het schip maakte een reis van ongeveer anderhalf jaar, eerst naar de kust van West-Afrika, vervolgens over de Atlantische Oceaan naar Guyana en toen weer terug naar Zeeland. Via http://eenigheid.slavenhandelmcc.nl is anderhalf jaar lang dagelijks een verslag van de gebeurtenissen aan boord van de Eenigheid te volgen. Via de menupagina's van dit blog wordt tevens achtergrondinfor matie gegeven over de verschillende reis- trajecten, het schip en de bemanning, en over de geschiedenis van de MCC. Zeeuwse Ankers van start Zeeland kent veel verhalen. In Zeeuwse Ankers kan men kennismaken met de vele gezichten van Zeeland en luisteren naar de talrijke verhalen uit Zeeland. Gecoördi neerd door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland zullen erfgoedorganisaties en cul turele organisaties de komende jaren gaan samenwerken aan cultuurparticipatie, cul tuurtoerisme, kennisoverdracht en behoud door ontwikkeling. Erfgoed wordt nadruk kelijk in de omgeving geplaatst, met land-

de Wete | 2014 | | pagina 60