dens de jaarvergadering van woensdag 23 april, voor de vijfde maal wordt uitgereikt. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren roept leden en niet-leden op namen van kandidaten voor te dragen voor deze prijs. De aanmelding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresgegevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voordracht dient te voldoen aan het Reglement toekenning prijs HKW-Cultuur- fonds. De tekst van dit reglement vindt u op de website van de HKW en in De Wete van oktober 2013. De prijs zal worden toegekend door een deskundige jury, bestaande uit ir. T. Tuin- hof, architect BNA (tevens voorzitter BNA Kring Zeeland) en partner bij architecten bureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft; drs. H.J. Vader, historicus en oud-voorzitter Heemkundige Kring Walcheren, en dr. A.R de Klerk, oud-adviseur cultuurhistorie en landschap bij Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Voordrachten moeten worden gericht aan het secretariaat van de Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg, en dienen uiterlijk 28 februari 2014 aldaar te zijn ontvangen. Het reglement toekenning HKW-Cultuur- fondsprijs vindt u op http://www.hkwa!- cheren.nl/hkw/cultuurfondsprijs. Akten burgerlijke stand online De openbare akten van de burgerlijke stand van de Walcherse gemeenten (1811- 1962) zijn via scans online te raadplegen. Het gaat om duizenden akten, die nu te bekijken zijn via de website www.zeeuwen- gezocht.nl. De digitalisering is een initiatief van het Zeeuws Archief in samenwerking met de gemeenten.

de Wete | 2014 | | pagina 62