7 Versterkerstation Domburg Aan de Schelpweg nummer 8 in Domburg verrees in 1925 een strak uitgevoerd, villa achtig gebouw in de zogeheten zakelijke stijl, waarin zich naast de technische ruim tes, op de eerste verdieping een woning voor de instrumentmaker/beheerder be vond. Als architect fungeerde de rijksbouw meester, ir. G.C. (Kees) Bremer. De bouw stijl vertoont duidelijke gelijkenis met de destijds door de PTT op het platteland ge bouwde telefoon-eindcentrales; daarvan verrezen er zo'n achthonderd. De bouwtekeningen van het Domburgse versterkerstation werden afgetekend met "Juli 1925". Op 8 maart 1926 bood de aan nemer overbodig bouwhout te koop aan, waaruit te concluderen valt dat de bouw had plaatsgevonden tussen de tweede helft van 1925 en het eerste kwartaal van 1926. Domburg had sinds 1920 een eigen elek- Het Versterkerstation Domburg kort na de op levering in 1926. (coll. AC. de Bruin) trische centrale, uitgerust met een zuig gasmotor. Deze was aanvankelijk eigen dom van de N.V. A.Z.E.M. te Middelburg, maar werd in 1925, na het faillissement van deze firma, door de gemeente Dom burg overgenomen. Het vermogen was be scheiden, slechts 35 kVA. Stroom werd al leen in de avonduren geleverd. De PTT verlangde daarentegen voor de voeding van het versterkerstation stroomlevering gedurende 24 uur. En zo voorzag de ge meente Domburg in een uitbreiding, die vermoedelijk zal hebben bestaan uit een dieselaggregaat, opgesteld in een apart stenen gebouwtje. Dit was juist gereed toen in de nacht van 2 april de elektrische centrale van de gemeente Domburg in vlammen opging. De Middelburgsche Cou rant meldde dat medewerkers van "den

de Wete | 2014 | | pagina 9