/G fV Feiten en mededelingen 800jaarmiddelburg.nl is voorgesteld om het vierhonderdste geboortejaar van Goedaert te herdenken in 2017, tegelijk met de acht honderdste verjaardag van Middelburg. Op de site staan bij de inzending 'Johannes Goedaert (1617-2017)' verschillende links die verwijzen naar informatie over Goed aert. Kees Beaart vond bijna twintig jaar gele den in Kopenhagen een boekje van Johan nes Goedaert en raakte gefascineerd door diens originele en nauwkeurige beschrij vingen. Sindsdien is Beaart zich intensief gaan verdiepen in leven, werk, omgeving en tijdgenoten van Goedaert. Tijdens zijn speurwerk vond hij ook veel niet-gepubli- ceerde gegevens. Historisch programma bij CTV Zeeland CTV Zeeland is voor een nieuw historisch programma op zoek naar vrijwilligers die op originele wijze kunnen praten over de geschiedenis van hun stad, dorp of streek. De opzet van het programma is dat een aantal van deze vrijwilligers op locatie in column-achtige stijl iets vertellen. Hun ver haal zal zoveel mogelijk met beeldmateri aal worden ondersteund. CTV Zeeland streeft in beginsel naar een oral history-aanpak: mensen zelf laten ver tellen wat ze hebben meegemaakt of wat ze zich herinneren. Maar er is ook ruimte Op 19 november houdt Kees Beaart voor de HKW een presentatie over Johannes Goedaert in de Zeeuwse Bibliotheek. Hij zal niet alleen aandacht besteden aan le ven en werk van Goedaert, maar ook aan Middelburg in de eerste helft van de ze ventiende eeuw en aan andere fijnschil ders die lid waren van het Middelburgse Sint-Lucasgilde. In twee vitrines zullen on der meer originele werken van Johannes Goedaert, Abraham Blommaert, Frangois Ryckhals en Daniel de Blieck te zien zijn. Woensdag 19 november 2014, aula Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg, aanvang 20.00 uur. voor onderwerpen die verder teruggaan in de tijd. De omroep hoopt hiermee de be langstelling voor (regionale) geschiedenis een extra impuls te geven. Wie belangstelling heeft om aan dit histo risch programma mee te werken, kan con tact opnemen met Peter de Jonge, hoofd redacteur van CTV Zeeland, tel. 06- 54743986, e-mail jongep@ctvzeeland.nl. CTV Zeeland is te ontvangen op kanaal 22 van de digitale kabel van Delta, op de tv- app van Delta voor smartphone en tablet, en uiteraard via de eigen website.

de Wete | 2014 | | pagina 46