8 De Tijdgeest precies wat de titel aangeeft: een tijdsbeeld van de psychedelische six- ties. Eendagsvlieg Ook al was het concert van Pink Floyd en Dragonfly in februari 1968 omstreden, er zou nog lang over worden gesproken. Pink Dragonfly, 1968. Gemeentearchief Vlissingen, FA 33070. Alles veranderde onder invloed van de uit Vlis singen afkomstige dichter Hans Verhagen, die Group 69 Sect zag optreden. Hij wilde de band graag in zijn roemrucht geworden televisiepro gramma Hoepla hebben. "Ze kwamen uit Zee land en ik dacht het is misschien wel aardig om ze te promoten." (Peter Sijnke in de PZC, 11 april 2008). Verhagen bedacht de nieuwe naam Dragonfly. Floyd kwam daarna nog een keer naar Vlissingen. Oorspronkelijk stond een con cert gepland - ook weer in het Concertge bouw - op 2 mei 1968, maar dat werd uitgesteld omdat de groep geen werkver gunning kreeg. Op zaterdag 1 juni van dat zelfde jaar werd dan toch opnieuw gespeeld in het Concertgebouw, met Dra gonfly weer in het voorprogramma. In te genstelling tot het concert van februari werd daaraan in de pers nauwelijks aan dacht geschonken. Het enige dat erover terug te vinden is, is een kort verslag in de PZC van 4 juni 1968 waarin de verslagge ver zijn beklag doet over een teleurstellend concert. Volgens hem was Dragonfly nau welijks geïnspireerd en liet het publiek lang wachten voor hun optreden. Onder de kop "Urenlang wachten werd door Pink Floyd vergoelijkt" schreef de PZC-journalist: "Honderden jongeren hadden zes gulden (op het kaartje stond f2,50 vermeld; een raadsel?) aan het loket neergeteld om van een werkelijk popfestijn te genieten. Niets daarvan. Alleen Pink Floyd heeft met zijn voortreffelijke licht- en popshow deze zie lige vertoning en organisatie voor vele pro centen gered." Pink Floyd groeide uit tot een wereldbe roemde band. Dragonfly bleek een een dagsvlieg. Een lp die in de planning zat werd nooit uitgebracht. Er verscheen na het top-40-succes nog slechts één single, Celestial Empire. In tegenstelling tot zijn wat zweverige voorganger was Celestial Empire een rocknummer dat slecht ver kocht. Inmiddels zijn beide singles collec- tor's itemsmaar op menige Zeeuwse zolder liggen ze wellicht te verstoffen. In 2009 werd het door Peter Sijnke ge schreven boek over Dragonfly uitgegeven. Bij dit rijkgeïllustreerde boek was een cd

de Wete | 2015 | | pagina 10