9 De Hoepla-aflevering met Dragonfly werd wel opgenomen maar is nooit uitgezonden omdat de Vpro het programma van de buis haalde. Zeeuwse Bibliotheek, Beeldbank Zeeland, rec.nr. AF 23609. zijn er een paar reünieconcerten geweest, waarbij de ex-leden van Dragonfly opnieuw speelden. Ik herinner mij het openluchtpop concert in de Abdij in Middelburg in 2001 dat door Scoop werd opgenomen en op cd verscheen. Alleen Caljouw en Rudy de Queljoe van de oorspronkelijke bezetting speelden mee. Broer Tonny de Queljoe was overleden en drummer Huib Pouwer wilde niet meer. "Ik had de jaren zestig niet willen missen, maar ik wil ze ook niet idealiseren. Omkijken heeft geen zin", zei hij daarover in een interview met de PZC in september 1989. Gerard van der Hoeven gevoegd met de vier nummers die veertig jaar geleden verschenen op vinyl. Op de cd is ook een opname van een halfuur te horen van een destijds door de NCRV uit gezonden radioprogramma. Bij de boekpre sentatie in de Kloveniersdoelen in Middelburg waren de drie nog in leven zijnde leden van Dragonfly aanwezig (gita rist Tonny de Queljoe is in 1983 op 34-ja- rige leeftijd overleden). John Caljouw speelde tijdens de bijeenkomst op zijn gi taar. Verschillende fans van toen kwamen met hun singletje van destijds naar de bandleden toe om de hoes van het inmid dels grijsgedraaide vinylplaatje te laten sig neren. De leden van Dragonfly bleven bijna allemaal muziek maken. John Caljouw werd na het uiteengaan van Dragonfly zanger bij de groep The Machine, een voortzetting van de Rotterdamse Swinging Soul Machine. Rudy de Queljoe, ook wei eens de Zeeuwse Jimi Hendrix genoemd, speelde jarenlang bij Brainbox en later bij de bands Vitesse en Massada. Na 1968 Bronnen - PZC, 17 februari 1968, 19februari 1968, 4 juni 1968, 5 september 1989. -Hitweek, 1 maart 1968. - Dagblad De Stem, 16 februari 1968. - Gerard van der Hoeven, 'Popbeat in wierook- sfeer'in: PZC, 20 februari 1998. - Peter Sijnke, 'Dragonfly ett de jaren zestig', uitgeverij Aprilis, Zaltbommel 2009. - Charles Beterams en Robert Haagsma, 'Pink Floyd in de Polder', uitgeverij Aprilis, Zalt bommel 2007. - Sjaak Hubregtse. - J.C. Hokke. - john Caljouiv.

de Wete | 2015 | | pagina 11