HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN JAARVERGADERING Datum woensdag 22 april 2015 Plaats Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur Agenda 1. Opening 2. Notulen jaarvergadering 2014 (gepubliceerd in De Wete van juli 2014) 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarverslagen 2014: a. Jaarverslag secretaresse (te downloaden op www.hkwalcheren.nl en beperkt ter inzage op de b. Jaarverslag penningmeester (te downloaden op www.hkwalcheren.nl en beperkt ter inzage op de vergadering) 5. Verslag kascommissie 6. Begroting 2015 (te downloaden op www.hkwalcheren.nl en beperkt ter inzage op de vergadering) 7. Verhoging contributie. In verband met kostenstijging wordt voorgesteld de contributie per 1 januari 2016 te verhogen naar 15- 8. Beleid bestuur 9. Verkiezing bestuursleden. a. Mevrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg was in 2014 aftredend en statutair niet herkiesbaar. Teneinde de continuïteit van het bestuur te waarborgen, is - volgens artikel 14, lid 2 van de statu ten - haar laatste termijn met één jaar verlengd. Het bestuur stelt voor haar termijn opnieuw met één jaar te verlengen. b. Aftredend en statutair niet herkiesbaar de secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer. Volgens artikel 14, lid 2, van de statuten bestaat de mogelijkheid, teneinde de continuïteit van het bestuur te waarborgen, de laatste termijn van een bestuurslid met één jaar te verlengen. Het bestuur stelt daarom de laatste termijn van mevrouw Valckenier von Geusau met één jaar te ver lengen. Volgens artikel 13 van de statuten kunnen namen van andere kandidaten tot tweemaal vierentwintig uur voor aanvang van de jaarvergadering schriftelijk worden ingediend bij het secretariaat. Een zodanige voordracht dient voorzien te zijn van de namen en handtekeningen van ten minste tien stemgerechtigde leden, alsmede een bereidverklaring van de voorgestelde kandidaat c.q. kandida ten. 10. Benoeming kascommissie 11Rondvraag vergadering) 12. Sluiting Na de pauze zal drs. P.W. Sijnke, archivaris en historicus en verbonden aan het Zeeuws Archief, een lezing met lichtbeelden houden onder de titel De geschiedenis van Middelburg in vogelvlucht (zie verder de rubriek Activiteiten in deze Wete).

de Wete | 2015 | | pagina 33