Laat het De Wete weten De Trekvogels De Wete-redactie is voortdurend op zoek naar auteurs die 'nieuwe' onderwerpen aandragen. Een mooi voorbeeld daarvan is het artikel van Gerard van der Hoeven in dit nummer over het optreden van Pink Floyd - en de Walcherse band Dragonfly - in het Vlissingse Concertgebouw. De op komst en groei van de recreatie op Walche ren is ook zo'n onderwerp. Daarom waren we zo in onze nopjes met de bijdrage van Jaap Boender in de januari-Wete, het kos telijke relaas van Jaaps vader en diens vrienden van twee kampeervakanties in Serooskerke, ruim tachtig jaar geleden. Op de dag waarop De Wete verscheen, 11 januari 2015, kwam Jaap Boender plotse ling te overlijden. Hij werd 77 jaar. Jaap Boender groeide op in Middelburg, stu deerde af aan de hts in Vlissingen en werd werktuigbouwkundige. Hij woonde in Hoorn. Zijn broer Kees Boender uit Veere bericht ons het volgende. "Jaap bouwde een leven lang aan een omvangrijk familie archief over het wel en wee van generaties boeren op Noord-Walcheren en (biezen) boeren in de Hoekse Waard. Aan de hand van eigen archiefmateriaal volgde hij de ro mance van twee boerenkinderen uit de Zeeuwse en de Zuid-Hollandse Delta. Zijn artikel in De Wete is daar de weerslag van. Opkomend toerisme, religieuze festivals en vrijgevochten fietsende jonge vrouwen uit de boerenstand weerspiegelen een eman cipatieproces, waar juist de gereformeerde jongeren gretig aan deelnamen. Pikant is de travestie-fotosessie, perfect geregis seerd door Henning op de Markt in Middel burg. Bij elkaar een verhelderende inkijk in de toenmalige jeugdcultuur." De redactie betreurt het overlijden van Jaap Boender ten diepste. Het is bijzonder spijtig dat het bij deze ene bijdrage aan De Wete heeft moeten blijven, want Jaap had ons nog zoveel meer kunnen vertellen. Wij roepen onze lezers dan ook weer op om hun familieschatten op een sprankelende manier uit te lichten. Jaap Boender heeft bewezen dat dat kan. Een schilderij In juli, augustus en september 2015 is in het Polderhuismuseum in Westkapelle een tentoonstelling te zien van schilderijen, etsen en litho's van Frieda Rutgers van der Loeff-Mielziner. Deze kunstenares woonde en werkte in de jaren twintig van de vorige eeuw in onder andere Middelburg en West kapelle. Samen met de familie is er zoveel werk van haar achterhaald, dat er een mooie expositie van kan worden samenge steld van vooral haar Zeeuwse werk. Marian Minderhoud en Ans Dingemanse van het Polderhuismuseum hebben echter een probleem. Frieda Rutgers van der Loeff heeft ooit een prachtig schilderij van de weekmarkt in Middelburg gemaakt, maar daar is alleen een foto van. Wij druk ken die foto hierbij af. Marian en Ans vra gen de lezers van De Wete of zij informatie kunnen verstrekken over dit schilderij. Wie heeft het ooit gezien, en waar? Bestaat het schilderij nog en zo ja, waar bevindt het zich? Wie er iets over kan vertellen wordt

de Wete | 2015 | | pagina 45