Psychedelica in Vlissingen m/wk J 3 Het legendarische optreden van Dragonfly en Pink Floyd, 1968 "Het concert van Pink Floyd was indrukwek kend, maar ik ging eigenlijk voor het voor programma Dragonfly", vertelde de Middelburger Sjaak Hubregtse (1944-2007) mij begin jaren negentig. De Zeeuwse band Dragonfly, een van de sensaties van de ne- derpopscene, trad op zaterdag 17 februari 1968 op in Vlissingen, samen met de En gelse band Pink Floyd. Hubregtse was ik op het spoor gekomen nadat ik zijn artikel, of liever gezegd zijn ingezonden brief, had ge lezen die begin maart 1968 was afgedrukt in het eigenzinnige jongerenblad Hitweek. Zijn laaiend enthousiast verhaal over het optreden had mij nieuwsgierig gemaakt naar die avond waar ik zelf nooit bij was ge weest maar wel veel over had gehoord. Dat ik er zelf niet bij was, was niet zo ver wonderlijk. In februari 1968 was ik elf jaar en nog niet echt geïnteresseerd in de psy chedelische undergroundmuziek van bands als Dragonfly en Pink Floyd. Ik was meer gecharmeerd van The Who en The Bee Gees. Hoewel, een jaar eerder, was ik - drie turven hoog - als grote fan van de Haagse beatgroep Q65 op een zaterdag middag in mijn eentje naar het Vlissingse Concertgebouw gelopen om daar de aan komst mee te maken van het Haagse lang harig tuig dat die avond zou optreden. Hoe lang ik heb staan wachten weet ik niet meer, maar mijn geduld werd beloond. Na geruime tijd kwam een wit Ford Transit- busje aangereden met de leden van Q65, die vervolgens hun instrumentarium uit laadden en het Concertgebouw binnen stapten. Niet lang daarna hoorde ik hun soundcheck door de gesloten zijdeuren waarbij ik mij strategisch had opgesteld. Zo had ik toch nog iets gezien en gehoord van Q65, en tevreden wandelde ik terug naar mijn ouderlijk huis. Sjaak Hubregtse Het vinden van de verblijfplaats van Sjaak Hubregtse was tamelijk eenvoudig. Hij woonde inmiddels in Amsterdam, waar hij werkte als letterkundige aan de Universiteit van Amsterdam. Een intellectueel, die ook als auteur actief was en bezig met het schrijven van de biografie van Gerard Reve. Hij had in 1980 een studie over diens boeken Op weg naar het einde en Nader tot U gepubliceerd en annoteerde een aan tal brievenboeken met zijn correspondentie met de schrijver. Na een knallende ruzie met de volksschrijver had Hubregtse zich echter teruggetrokken als annoteur en toe komstig biograaf van Reve. Zijn Reve-ar- chief was verkocht. Sjaak Hubregtse had zijn oude liefde voor de muziek niet verloren toen ik hem begin jaren negentig uitnodigde om in een radio programma op de Walcherse zender Maxi maal nog eens te vertellen over die roem ruchte avond in het Vlissingse Concertge bouw in de winter van 1968 met het le gendarische optreden van Pink Floyd en Dragonfly. Hij nam zijn eigen muziek mee uit de sixties, maar vertelde ondertussen ook een groot liefhebber te zijn van mo derne muziek zoals die van het Willem Breuker Kollektief. Hij was voorzitter van het bestuur van dit muziekgezelschap en heeft een aantal publicaties over dit experi mentele ensemble op zijn naam staan. Het werd een boeiende uitzending, waarin zelfs de toenmalige exploitant van het ver bouwde Concertgebouw, dat inmiddels was omgedoopt tot Arsenaaltheater, tijdens

de Wete | 2015 | | pagina 5