woorden mensen in Google op de website www.hkwalcheren.nl terechtkomen. Uiter aard scoren de zoekwoorden 'Walcheren' en 'Middelburg' het hoogst, maar ook de zoekwoorden 'heemkunde', 'heemkundige kring Walcheren', 'de wete', 'fietsroute' en 'klederdracht' scoren hoog. Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de HKW, een vraag te stellen of te reageren. In het verslagjaar heeft een groot aantal personen zich via het formulier op de website opgegeven als lid. Via het e-mailadres ledenadministra- tie@hkwalcheren.nl zijn ook aanmeldingen binnengekomen, lidmaatschappen aange vraagd en afgezegd en zijn adreswijzigin gen doorgegeven. Er werden enkele inhoudelijke vragen ge steld. De meeste ervan zijn doorverwezen naar de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Archief. Van de mogelijkheid om via de website nummers van eerder verschenen Wetes te bestellen werd regelmatig gebruik ge maakt. Op verzoek van en in overleg met het be stuur hebben de webmasters een plan van eisen opgesteld voor het ontwerpen en het laten bouwen van een nieuwe versie van de website. Belangrijke aandachtspunten daarbij zijn betere informatie voor de leden en belangstellenden en meer interactiemo gelijkheden met de leden. Omdat twee be langrijke onderdelen voor de nieuwe web site, namelijk een nieuw beeldmerk en die van de Tijdschriftenbank van de Zeeuwse Bibliotheek, in het verslagjaar nog niet be schikbaar waren, is die restyling van de website naar 2015 doorgeschoven. Het is de bedoeling dat via de nieuwe website de exemplaren van De Wete die in de Tijd schriftenbank Zeeland zijn opgenomen, kunnen worden geraadpleegd. Om de interactie met de leden te verbete ren en nog meer bekendheid op het we reldwijde web te krijgen, is al wel vanaf 10 september 2014 op de sociale netwerksite Facebook een pagina aangemaakt van de HKW. Commissie Digitalisering Veldnamen Walcheren In 2007 is ook een begin gemaakt met het maken van een website over het veldna- menonderzoek op Walcheren. Een website biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonder- zoek op Walcheren op een andere wijze te presenteren en bovendien kunnen aanvul lende en nieuwe gegevens worden toege voegd. De in 2006 opgeheven Veldnamencommis- sie werkt nu als werkgroep aan een digita le presentatie van het veldnamenonder- zoek via het worldwide web. Aan het begin van het verslagjaar was deze werkgroep als volgt samengesteld: de heer W.P. van der Heijden (voorzitter), de heer F. van den Driest (secretaris) en de leden de heer F. Broeksma, de heer L.M. Hollestelle, mevrouw A.J. de Klerk- Vuijk en mevrouw G.G.Trimpe Burger- Mekking. Deze samenstelling bleef gedu rende het verslagjaar ongewijzigd. De website over het veldnamenonderzoek op Walcheren, ww.veldnamenwalcheren.nl, was in het verslagjaar 2014 voor het acht ste jaar online. Er is in het verslagjaar geen aanvullende informatie toegevoegd aan de website. Het aantal bezoekers aan deze website is in 2014 ten opzichte van 2013 behoorlijk gestegen, ondanks het feit dat er geen nieuwe content aan de website is toege-

de Wete | 2015 | | pagina 39