Donlsrdag 8 fcfci !SJ9, HOFSTEDE b. WEILAND, c. WEILAND, De NoUns H. R. STKUVE t« Middelburg, is roersemen» ep des namiddags 1 uur, op de beren zaal der sociëteit De Vergeoeeghig aan de Groote Markt aldaar, publiek te verkoopeit: „WAAIIEKBUR8", aan de Lepelstraat wijk H no. 53 aan den straatweg te Serooskerke, bestaande in goed onderhonden Landbouwerswoning met Schuur, Wa genhuis, steenen Varkenshok, dito Hondenhok, Tuin. Boomgaard, Bouw en Weiiand en Weiland te Sint Lauren3 aan de Korte Wegeling, samen groot 8 Hectaren 35 Aren SS ®en- tiaren (Si gemeten 91 roeden), in 10 perceelen ea diverse samen voegingen. aan den Veersehen straatweg te Middelburg, groot 30 Aren, 60 Cen tiaren (2 gemeten 90 roeden), in pacht, hij J. Joos.se tot 1 Novem ber 1919. aan den Groenenweg nabij den Vluchtheuvel te Veere, groet 62 Aren (1 gemefc 180 roeden), laatst in pacht hij A. Wo>i>moiM. bezichtiging der gebouwen op Dinsdag 29 ea Woensdag 80 April 1919, telkens ra« 2—B «ur en al het overige eiken werkdag van af 24 April 1919. Boekjes dezer^yeiling uaet kaart van af 24 Aprü'1919 verkrijgbaar ten kantore van voornoemden no taris STOLTVI, Pjjpstraat N 2S bij do Molst-rsat tc Middelburg, alwaar de kadastrale kaarten ter inzage liggen. De Zeeuw. (Zeeuwse Bibliotheek, Krantenbank) door A. Pieterse en Clazina de Visser. Het maakt Willem Slaakweg niet veel wij zer, en het fotootje is niet van denderende kwaliteit, maar wij vonden het toch aardig om een plaatsje voor dit Waaijenburg in te ruimen. Melodie 'Klip-klap-klop' In het aprilnummer van De Wete stelde Thijs Breel uit Veere een bijzondere vraag. Thijs is voorzitter van de stichting Het Wal- chers Costuum. Vrijwilligers van deze stichting doen als 'vlegelgroep' mee aan het Dorsteest in Veere. Bij het dorsen wordt lustig gezongen, als het even kan natuurlijk over het dorsen zelf. Nu kregen ze de tekst van het vlegellied 'Klip-klap- klop' toegespeeld, maar niemand kende de melodie ervan. Thijs' vraag was of er ie mand was die de melodie van dit vlegellied kende. Er kwamen verschillende reacties binnen, maar uiteindelijk was het Jaap van Belzen uit Vlissingen die met de melodie van 'Klip klap-klop' op de proppen kwam. Daar zijn de mensen van Het Walchers Costuum heel erg blij mee. Maar... "Wij hebben nu eigenlijk nóg een probleem", bericht Thijs Breel ons. "Nu hebben we wel een lied, maar onze vlege laars zouden er graag nog wat collega's bij hebben om het zingen wat meer volume te geven. Het is sowieso prettig om het team te versterken voor de presentaties van onze shows op diverse plaatsen op Wal cheren." Belangstellenden kunnen zich melden bij het redactiesecretariaat van De Wete. Intussen kregen de mensen van Het Wal chers Costuum een tweede vlegellied aan gereikt. Het is het Dorscherslied, geschre-

de Wete | 2015 | | pagina 41