Knoth bleek ook nog zonder toestemming een fototoestel te hebben aangeschaft en de rekening daarvoor naar Den Haag te hebben gestuurd. De chef van de afdeling Propaganda achtte Knoths ideeën getui gen van te veel fantasie, en bovendien wa ren ze niet gemotiveerd. Knoth had ook onwaarheden verteld over de besprekin- Speldjes met historische figurengebruikt bij de Winterhulp-collecte van 27 en 28 februari 1942. (foto Jan-Arie Gijsen, wwzv.home. zonnet.nlgijsen5index04.htm) gen op het hoofdkantoor. De kwestie zou met de directeur-generaal worden bespro ken. Uiteindelijk zag ook provinciaal directeur Dieleman het met Knoth niet meer zitten. Hij verweet hem gebrek aan discipline, no deloos autorijden, niet nakomen van belof ten, te hoge declaraties en zwarte handel. Opdrachten werden niet of slecht uitge voerd, hij was ongeschikt voor scholings- werk en miste overtuigingskracht. Een rapport uit Den Haag deed de deur dicht. Een functionaris van het hoofdkan toor had Knoth ontmoet in hotel Du Com merce te Middelburg. De eigenaar van het hotel vertelde dat Knoth zijn verblijf al een paar maanden niet had betaald omdat deze zei geen salaris te hebben ontvan gen. Hij hing maar wat rond, zat te teke nen, te kaarten of te lezen en nam men sen mee voor ritjes in zijn auto. Hij vertelde fantastische verhalen en beweerde zelfs de chef van Dieleman te zijn. Er kwamen ook brieven van deurwaarders voor hem binnen. Voor Dieleman was de maat toen vol. Knoths optreden deed duidelijk af breuk aan de WHN. Hij werd per 13 okto ber 1941 ontslagen, maar kreeg zijn sala ris over oktober en november nog wel uit betaald. Zijn correspondentie en kantoor behoeften moest hij inleveren. t A

de Wete | 2016 | | pagina 10