25 't En is maar omdat diegenen, die met die schoone oude dingen mochten be gaan zijn, van die allerlaatste gedenke- nisse nu zouden weten. U medeen dankend voor de plaatsing, gelijk ze bij ons zeggen, niet met de pen maar met het hart. R. Kimpe Foto's? Koepeltje weg, muur voorgoed verdwenen. Wat blijft zijn vragen: bestaat er een goede foto van die muur met koepel? En waar zijn de schilderijen van dat muurtje van Kimpe? In Kimpe's persoonlijke archief zitten enke le afbeeldingen van een van zijn eerste eenmanstentoonstellingen in het Kunstmu seum. Het lijken foto's van de expositie uit december 1924. Met grote moeite en eni ge fantasie valt op een van die foto's een doek met een muur, een koepel, met daar achter een open veld en een woud, te mid den van de stad met op de achtergrond de stadhuistoren, te herkennen. Maar welke van de twee schilderijen is dat, en waar zijn ze nu? Misschien heeft een lezer er wel een aan zijn eigen muur hangen. Gelukkig zit er in Kimpe's archief nóg een afbeelding: mogelijk een ontwerp, mis schien een soort foto van een van de twee schilderijen, maar hoe dan ook, een stukje muur met een koepeltje aan de singel. Lo van Driel De foto's bij dit artikel zijn, voor zover niet anders vermeld, afkomstig uit het privéar- chief van de familie Kimpe. Reimond Kimpe (1885-1970), Westkappelaar met vrouw en kind'gesigneerd en gedateerd '46, doek, 105 x 69 cm. Geveild in 2014. (foto Zeeuws Veilinghuis, Middelburg) 1. Cornelis Goliath (f 1668) was baljuw van Domburg, maar ook een bijzonder goede land meter en kaartmaker. In 1666 en 1667 vervaar digde hij een plattegrond van Middelburg, die door Smallegange in zijn 'Chronijk' (1696) werd opgenomen. Zie: Nagtglas, 'Levensbe richten van Zeeuwen' 1,276. Vgl. P.C. Mol- huysen P.f. Blok (red.), 'Nieuw Neder- landsch biografisch woordenboek'. Deel 4. A.W. Sijthoff, Leiden 1918. 2. Het Rijksmuseum te Amsterdam bezit drie portretten van haar (twee van de hand van Gortzius Geldorp, en een van de Middelburgse

de Wete | 2016 | | pagina 27