Kosten en baten 26 burg en in 1875 door Jacob de Witte van Cit- ters aan de staat gelegateerd. 3. In de tweede helft van de zestiende eeuw trouwde Matthias Boudaen (afkomstig uit Kamerijk) met Margaretha Courtenwaarna hun zoon de achternamen verenigde: Pieter Boudaen Courten (1594-1668). Deze trouwde in 1618 met Catharina Fourmenoisvrouwe van Sint Laurens (1598-1665). Op grond hier van kwamen Popkensburg en Sint Laurens in handen van de familie. Deze Catharina Four menois was de dochter van Jean Fourmenois en Hortensia del Prato (Prado). 4. Een gedeelte van den tuin van het Rijks- kantorengebouw Lange Noordstraat, met stal- gebouw, bergplaats en tuinhuisje samen plm. 16 a. 34 ca." werd verkocht aan L.F. Groosman en W.L. Ghijsen te Middelburg voor f 11.000,-. (Middelburgsche Courant, 10 april 1925). Reimond Kimpe in zijn atelier, 1963. (ZB[Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, Fotoarchief PZC, 136545) schilder Salomon Mesdach), bovendien van haar eerste en tweede man en andere familiele den, alle afkomstig van het kasteel Popkens- Jan Abke, een Veerse rederijker Rederijkers waren lokale amateurdichters; zij verenigden zich in kamers en kenden in de zeventiende en achttiende eeuw een periode van grote bloei. Rederijkers waren doorgaans rijke burgers - uitsluitend man nen - die zich op taalkundig gebied wilden ontwikkelen of wilden tonen dat ze in taal kundig opzicht vaardig waren. Er werden gedichtenwedstrijden georganiseerd, to neelstukken opgevoerd en er werd aan re toriek gedaan. De rederijkerskamers had den op hun hoogtepunt plaatselijk een gro te maatschappelijke en culturele invloed. Naast het dichten zagen de rederijkers er meestal ook niet tegenop om het seizoen te openen en af te sluiten met feesten waarop naar hartenlust werd gegeten, ge dronken en plezier gemaakt. Ook in Veere bestond een rederijkerskamer, met de naam Missus scholieren. Het seizoen van de bijeenkomsten van de Missus scholieren begon in de achttiende eeuw meestal in de laatste week van de cember of in de eerste week van januari met de verkiezing van een prins en een deken. Vervolgens kon ieder lid zich in schrijven voor het nieuwe seizoen. Meestal eindigde het seizoen in maart of april met

de Wete | 2016 | | pagina 28