41 beurt, want Hylke Bosma uit Vlissingen heeft zijn Mes-piano twee jaar geleden la ten nakijken door een pianostemmer en die constateerde dat er niet veel meer aan het instrument te stemmen was. "Het klankbord zat vol kleine haarscheurtjes en de stemmer was bang dat bij aanspannen van de snaren het klankbord zou breken", schrijft Hylke. Ook hij heeft de piano van zijn ouders gekregen. Zijn broer heeft er destijds nog op leren spelen. Hylke stuurt een foto mee: "Het is een prachtige piano en ik heb hem als sierstuk in de woonka mer staan." In de toekomst komt er wellicht een 'bespeelbare' piano. Misschien is er in teresse in deze oude Mes-piano. Hylke Bosma wil er graag iemand blij mee ma ken. De kleur van de Scheldemusch Jan den Das uit Bakkum (N.H.) bouwt mo delvliegtuigen. Nu was hij bezig met het maken van tekeningen van het eerste toe stel van het type Scheldemusch, de PH- ALB, dat lang voor de oorlog werd ge bouwd door De Schelde. In De Wete nr. 1 van januari 2015 slaakte hij een noodkreet: wie weet nog in welke kleuren de Schelde musch werd geschilderd? Er zijn namelijk alleen maar zwart-witfoto's van bekend. Bij De Schelde zelf was deze informatie niet (meer) voorhanden en het Luchtmachtmu seum in Soesterberg en het Aviodrome in Lelystad boden evenmin uitkomst. Hugo Hooftman schreef in zijn boek Schelde musch en Scheldemeeuw (1978) welis waar dat het vliegtuigje witgeschilderd was met een donker biesje, maar dat was perti nent onjuist, volgens Jan. Nu mailt hij ons dat hij er eindelijk uit is. Hij vond een oud krantenbericht waarin staat dat de Scheldemusch "zilverkleurig en hel derrood" was. Nu kan hij zijn miniatuur-PH- ALB afbouwen. Te zijner tijd hopen wij er een foto van te mogen plaatsen, in kleur. Intussen zou Jan den Das graag willen be schikken over meer gegevens van andere door De Schelde gebouwde vliegtuigen en/of plannen daarvoor. Hij houdt zich aan bevolen: janddas@gmail.com. Westkapelle blijkt Domburg In de juli-Wete plaatsten wij een foto uit de Beeldbank Zeeland van juli 1932 waarop vijf jongedames in badpak poseren voor een paalhoofd. De foto zou kunnen zijn ge maakt in Westkapelle. Klopt dat? En wie zijn de meisjes? Omdat niemand reageer de, plaatsten we foto en oproep in de okto- ber-Wete nog maar eens. En waarachtig! Jan Zwemer uit Oostkapelle weet er alles van. Het heeft even moeten duren, want hij moest over de foto contact leggen met Loni Davidse in Amsterdam, een oud- Oostkapelse. De foto blijkt niet te zijn ge nomen in Westkapelle maar in Domburg, bij het paalhoofd ter hoogte van de water toren. De letters die op de badpakken zijn geschreven, corresponderen met de voor namen van de jongedames. Van links naar

de Wete | 2016 | | pagina 43