3 r: 42 rechts: Clara Passenier (zij woonde op de Markt in Domburg), Mina de Kam (zus van Piet de Kam van de Karna in Domburg, en van Rinus, Jan en Bé de Kam), Suze Min- derhoud (maar waarschijnlijk haar zus Adriana), Plonie van Eijzeren en Bé de Kam. Bé de Kam was gehuwd met PJ. Davidse, inspecteur van verzekeringsmaat schappij De Zeven Provinciën. Zij woonden in huize Windekind in Oostkapelle en wa ren de ouders van Loni Davidse. De Beeldbank is weer van een probleem verlost. Stations in Vlissingen In de rubriek 'Reacties' in de oktober-Wete is op twee plaatsen verwarring ontstaan Het oude station aan de Buitenhaven in Vlis singen, ca. 1900. (ZB/Planbureau en Biblio theek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, prent briefkaart 25312) over het Vlissingse spoorwegstation. Ver schillende lezers wezen ons daarop. Er was namelijk sprake van twee stations. J.G. den Hollander uit Middelburg vertelde dat hij in de jaren vijftig vlakbij het station Vlissingen-Stad heeft gewoond, in de buurt van de Keersluis. Dat station was toen al lang niet meer als zodanig in gebruik, maar diende wel als onderkomen voor spoorwegpersoneel. Hoe het precies zit wordt beschreven door PL. Koppen in het boekje Flesselingen (1993). Zijn vader was adjunct-stationschef op het station in Vlis singen. Koppen werd in 1914 geboren in het oude station, "het markante gebouw, vlakbij de Keersluisbrug over het Kanaal door Walcheren, dat in 1873 werd ge bouwd maar al in 1894 buiten gebruik was gesteld om plaats te maken voor het prachtige kopstation aan de Buitenhaven." J. Hekhuis uit Middelburg is in 1922 in Vlis singen geboren. Hij schrijft: "Als voor 1940 in Vlissingen van het oude station werd ge- VLISSINGEN Slation

de Wete | 2016 | | pagina 44