44 Er kwamen heel wat reacties binnen. Een paar inzenders zaten ernaast, maar Klaas Geschiere uit Emmeloord herkende de foto meteen. Hij staat in het boek Genealogie van de familie Geschiere van Pieter Kem- pe, mailt hij, "Het is de Mariahoeve in Pop- pendamme, de boerderij van Adriaan Ge schiere en Pieternella Huijsman. Adriaan was de schrijver van het boek Het leven van den Walcherschen boerWelke per sonen er op de foto staan kan Klaas niet vertellen. Elly Verbree-Wisse uit Blaricum, achter kleindochter van Adriaan Geschiere, weet het wel. Nou ja, ongeveer. Tweede en der de van links zijn Pieternella Geschiere- Huijsman en Adriaan Geschiere. Links en rechts naast hen staan drie van hun zes kinderen. In aanmerking komen: Maatje, De MariahoevePoppendamme, najaar 2015. (foto Ida Doorenweerd) Krijn Pieter, Pieter Krijn, Elizabeth, Lena en Cornelia Adriana. De anderen op de foto zijn "dienstmaagden" en arbeiders. De Mariahoeve kwam in 1909 in bezit van de familie. In 1924 kwam de hoeve op naam van dochter Elizabeth (1884-1950) en haar man Cornelis Vader. Na de oorlog werd de Mariahoeve bewoond door hun oudste zoon Adriaan Pieter Vader en zijn gezin, totdat ze naar de Noordoostpolder verhuis den. Jack en Irene Boon-Toussaint kochten de Mariahoeve in 1998. Zij lezen De Wete al jaren en zagen tot hun grote verrassing hun huis in het oktobernummer staan. De foto was hun al bekend, want die hadden ze bij de overdracht van de vorige eige naar gekregen. Volgens Jack en Irene staat het gezin van Cornelis Vader en Eli zabeth Vader-Geschiere erop afgebeeld, met een paar knechten. De schuur is in de jaren zestig gesloopt en

de Wete | 2016 | | pagina 46