H<W Bij dit nummer 2 Over de Tweede Wereldoorlog zijn - te recht - boekenkasten vol geschreven. Een blik in de catalogus van de Zeeuwse Bibli otheek leverde duizenden titels op, waar onder tientallen boeken over Walcheren in de periode 1940-'45. Vooral over de inun datie is veel geschreven, zoals het beken de Het verjaagde watergeschreven door A. den Doolaard, en De zee woont in ons huis; Walcheren 1944-1946 van Tina Kel ler. We hebben als redactie wel eens overwo gen het aandeel van artikelen over de oor log in te dammen. Dat blijkt lastig te zijn want soms zit er bij de ingezonden kopij een stuk over een onbekend aspect van deze periode. Dat is bijvoorbeeld het geval met een bijdrage van Jules Braat over de Winterhulp in dit nummer. Ook het fenomeen 'blikken stempelen' - een typisch Vlissings kinderspelletje uit de jaren vijftig - is een onderwerp dat nog niet eerder in De Wete is gesignaleerd. Ko de Jonge bericht erover. A.J. Puijpe heeft uit het archief van de Veerse rederijkers het verhaal van Jan Abke opgediept. Abke was naast gelegenheidsdichter ook uitba ter van de Campveerse Toren in Veere. Van Lo van Driel ontvingen we een artikel over een Middelburgs stadspaleis met een ommuurde tuin aan de Penninghoeksingel. Onder meer dankzij een ingezonden brief van de Vlaamse schilder Reimond Kimpe weten we hiervan. De vaste rubrieken ma ken dit nummer weer compleet. De redactie is blij dat er steeds genoeg kopij binnenkomt bij de redactiesecretaris. Tijdens de vergaderingen worden deze artikelen beoordeeld en verdeeld over de diverse redacteuren. Hun namen treft u voorin dit blad aan. Vervolgens worden de stukken geredigeerd en zoekt de beeldre dacteur er passende plaatjes bij. De eind redacteur corrigeert nog een laatste keer en verzorgt het contact met de drukker. Tussen 1999 en 2010 maakte Jopie de Klerk deel uit van de redactie van De Wete. Op 4 oktober 2015 is Jopie overle den. In onze laatste vergadering hebben we herinneringen aan haar opgehaald en gesproken over haar grote verdiensten voor de Heemkundige Kring Walcheren. We zullen haar missen en wensen de fa milie veel sterkte met dit grote verlies. De Wete wordt gemaakt met veel aan dacht en veel plezier. Ook houden we in de gaten hoe de tekst overkomt op papier en of de illustraties mooi uitkomen. Mis schien heeft u het niet gemerkt, maar we hebben gekozen voor een iets lichtere pa piersoort voor het binnenwerk. Dit kan gaan schelen in de kosten voor de verzen ding, en misschien kunnen we in de toe komst nóg dikkere nummers presenteren. In ieder geval wensen we u veel leesple zier. De redactie

de Wete | 2016 | | pagina 4