steld om in 2016 het thema 'goud' als een rode draad door alle activiteiten in Seroos- kerke te laten lopen. Het door Frans van den Driest geschreven boek over de goud vondst is dan ook weer in Het oude Brand spuithuis beschikbaar! Op zaterdag 23 ja nuari 2016 wordt dit jubileum feestelijk ge opend in Het oude Brandspuithuis in Se- rooskerke. Voor meer informatie: brand- spuithuis@zeelandnet.nl of tel. 06- 25500558 (Wim van Haveren). De eerste stoomboot In mei 2016 zal in Veere aandacht worden besteed aan het historische feit dat twee honderd jaar geleden de eerste stoomboot Nederland binnenvoer. In het volgende nummer van De Wete vertellen we hier meer over. Informatie bij Peter Blom, p.blom@zeeuwsarchief.nl of tel. 06- 31654571. Etty Hillesum Onderzoekscentrum Sinds 1 oktober jl. is in het Zeeuws Archief te Middelburg het Etty Hillesum Onder zoekscentrum (EHOC) gevestigd. Dit inter nationale, interdisciplinaire instituut werd in juni 2006 opgericht aan de universiteit van Gent en verricht onderzoek naar de oor logsdagboeken en brieven van Etty Hille sum (1914-1943). Deze schrijfster en we tenschapper werd in Middelburg geboren, en zij komt via het EHOC dus weer terug in haar geboorteplaats. Etty's vader, dr. Louis Hillesum, was sinds 1911 leraar klassieke talen in Middelburg. Later zou hij rector worden van het Stede lijk Gymnasium in Deventer. Haar moeder, Rebecca Hillesum-Bernstein, kwam oor spronkelijk uit Rusland. Etty had twee Bericht van de penningmeester In de jaarvergadering van 22 april 2015 is besloten de contributie met in gang van 1 januari 2016 te verhogen naar €15,-. Stijgende kosten, zoals bijvoorbeeld portokosten en zaalhuur, waren de aanleiding tot dit besluit. De notulen van deze vergadering vindt u in de juli-Wete (blz. 40). De laatste con tributieverhoging vond plaats per 1 ja nuari 2007. Medio januari wordt de contributie per incasso geïnd. Wie niet per incasso be taalt, vindt bij de januari-Wete de ac ceptgiro. In alle andere gevallen (bijv. bij een cadeaulidmaatschap) wordt een nota verstuurd. Wilt u bij betalingen altijd het lidnum mer vermelden? Op de acceptgiro is deze voorgedrukt, maar bij betaling via internet moet u dat zelf toevoegen. Het komt te vaak voor dat een betaling niet te koppelen is aan de juiste naam van het lid. Sommige namen komen nu eenmaal veel voor. Rob Hubrechsen, penningmeester broers, Jaap en Mischa. In 1932 ging Etty in Amsterdam rechten studeren. Na het behalen van haar titel wijdde ze zich aan een studie Slavische talen. Als studente was ze actief in de linkse en antifascisti sche beweging. De Tweede Wereldoorlog brak uit en Etty kreeg de ambitie om schrijfster te worden. De jonge Joodse vrouw betwijfelde echter of zij daar wel voldoende talent voor had. Op aanraden van haar psychotherapeut begon ze op 8 maart 1941 met het bijhou-

de Wete | 2016 | | pagina 57