10 kere "Den Doolaard, letterkundige en schrijver" woonde, blijkt dat het gaat om het pand Boulevard Evertsen 54. Het zoeken wordt even bemoeilijkt door het omnummeringsspook. Nummer 54 wordt namelijk eerst 82-86 en na de ople vering van een appartementencomplex krijgt het pand de huisnummers 282-286. ner dat in dit huis niet alleen Het Verjaag de Water werd geschreven. Eind jaren ze ventig van de vorige eeuw schreef Oek de Jong hier een zomer lang aan Opwaaien de Zomerjurken. Bij de verbouwing van de bovenverdiepin gen bleken op de tweede verdieping het plafond en de houten zoldervloer vol te zit- Rammekens, restanten Phoenix-caisson en twee Beetles, 2015. (foto Jan Moekotte) De vrees dat het pand gesloopt is blijkt on gegrond; het bestaat nog. Ik fiets er vanuit het Vlissingse gemeentearchief meteen naartoe en zie het gevelsteentje met de naam Huize Sardijngeul. Ik bel aan en word hartelijk ontvangen. Even later sta ik in de werkkamer van Den Doolaard en zie ik zijn uitzicht, zowel aan de zee- als aan de landzijde. Ik hoor van de huidige bewo- ten met kogelgaten. Geallieerde militairen hadden volgens de bewoner bij de inname van het pand geen risico's genomen en op de tweede verdieping het plafond met mi- trailleurvuur doorzeefd om te voorkomen dat een eventuele Duitse sluipschutter ze op zolder alsnog te grazen zou nemen. Rammekens Als er een Walcherse inburgeringscursus bestond dan zou Het Verjaagde Water ver plichte kost zijn. Walcheren en de zee spe-

de Wete | 2016 | | pagina 12