41 na Dühne (1875-1937)." Hugo zou graag weten wie er op de puzzels staan afge beeld en waar het bruggetje is (of was) dat op een van de puzzels staat. Wie kan er meer over vertellen? Vaders verhaal De vader van Bert Wolbert uit Oldenzaal overleed in 1990. Vorig jaar werd zijn moe der, die toen al 101 was, opgenomen in een verzorgingshuis. Bij het ontruimen van zijn geboortehuis vond Bert onder andere het oorlogszakboekje van zijn vader, met daarin een aantal briefkaarten en enkele foto's. Die briefkaarten waren verstuurd vanuit Oostkapelle, waar vader Wolbert van 1 september 1939 tot medio mei 1940 was gelegerd in het koetshuis van huize Schoonoord. Bert wil over de belevenissen van zijn vader in die periode graag een ar tikel schrijven, maar hij zit met een paar vragen die hij ons graag voorlegt. Soldaat Albert J. Wolbert was ingedeeld bij de eenheid "Staf III 40 R.I., Veldpost 9", zoals hij schreef op een van de briefkaar ten. Het 40e Regiment Infanterie (40 R.l.) moest met pantservoertuigen de Zanddijk ten westen van Yerseke verdedigen. Albert en zijn dienstmaten hadden de verant woording over de paarden van de regi mentsstaf, "van de majoor" zoals hij ze noemde. De paarden waren ondergebracht in de boomgaard van huize Schoonoord. "Mijn vader was een Twentse boerenzoon en een groot paardenliefhebber", schrijft Bert Wolbert. "In huize Schoonoord woonden enkele freules", vervolgt hij, "en het koetshuis werd bewoond door twee families die bij Schoonoord in dienst waren, W. van de Woestijne en J. Wondergem." Bert zou graag willen weten wie de freules waren die op Schoonoord woonden, en liefst ook wat meer bijzonderheden over de buiten plaats in die jaren. Preciezer nog: hoe was

de Wete | 2016 | | pagina 43