Bij Huize Schoonoord. Staand links soldaat B. Steenkamprechts soldaat Albert Wolbert. Zit tend van links naar rechts: Pauline Wonder- gem, echtgenote van de tuinmanchauffeur Willem van de Woestijne, dienstmeid Wilhel- mina Janse-van de Woestijnetuinman Johan Wondergem, dienstmeid Maatje Wondergem. de situatie daar tussen 10 en 18 mei 1940? In vaders oorlogsdagboekje staat bijvoorbeeld dat de kok van zijn staf bij de nadering van de eerste vijandelijke vlieg tuigen op 10 mei 1940 zelfmoord pleegde. Zijn er nog mensen die zich dit voorval herinneren? Panelen van Pieter Puijpe Ook Hubert Thomas uit Apeldoorn roept de hulp in van de lezers van De Wete. Hij werkt momenteel aan de restauratie van een bijzonder rijksmonument, een atelier huis uit 1909, ontworpen door architect Chris Wegerif voor de beeldhouwer Pieter Puijpe. Omdat Puijpe afkomstig was uit Oost-Souburg, zit in het huis allerlei sym boliek verwerkt die naar Walcheren ver wijst. "Niet alles kan ik verklaren", schrijft Hubert Thomas ons, "vandaar dat ik een beroep op u zou willen doen om me wat verder te helpen." Zo bevinden zich in het huis twee door Puijpe in eikenhout gesneden panelen, die in een kunsthistorische beschouwing uit 1996 als volgt worden omschreven. "Boven de voormalige atelierdeur, geïntegreerd in de omlijsting, bevindt zich een eikenhouten paneel met een figuratieve voorstelling van een groep ruiters, die in een speelse com positie rondom een centraal geplaatste boom staan, waaraan (nog) niet gedefi nieerde voorwerpen hangen. Tegen de

de Wete | 2016 | | pagina 44