45 1932 secretaris zou blijven. De man rechts bovenaan zou Tj.B.E. Kielstra kunnen zijn, die secretaris was van 1915 tot 1926. Links op de middelste rij staat C. Zwager man, Rijkszuivelconsulent sinds 1906. De man die helemaal rechts zit, lijkt mij een zoon van ir. Siebenga. Zittend tweede van links is mogelijk W. Kakebeeke, vicevoorzit- ter van 1916 tot 1940. Derde op de middel ste rij is administrateur A. Cappon. De ove rigen zullen waarschijnlijk boeren-be- stuursleden zijn uit de diverse Zeeuwse re gio's." Walcheren waren gebouwd, "om 's zater dagsochtends aan ongeoefenden de gele genheid te geven zich te bekwamen in de zwemsport". Dat was de zwemschool, die in 1950 gesloten werd vanwege de sterk toegenomen vervuiling van het water in het kanaal. De houten kleedhokjes waren toen nog maar net vervangen door een stenen gebouwtje en Luctor et Emergo telde maar liefst zeshonderd leden. Het stenen ge bouwtje werd verbouwd tot badhuis en deed als zodanig nog dienst tot in de jaren zestig. Een boerderij De boerderij waarvan Thijs Breel uit Veere een foto instuurde (zie De Wete van janu ari jl.), zou heel best het hof Duinvliet in Domburg kunnen zijn. Dat is tenminste het idee van de Vlissinger J. de Visser, die voorheen woonde op de Essenhof in Ga- pinge. Maar hij is er niet zeker van, dus we drukken de foto hierbij nog eens af, zij het wat kleiner. Zwemclub Souburg De foto van de Zwemclub Souburg in de januari-Wete blijkt al eens gepubliceerd te zijn. Rinus Baan uit Middelburg maakt ons erop attent dat de foto staat in het boekje Souburg in vroeger tijden, 1900-1946 van Jan Louws. Jan Kaljouw uit Oost-Souburg weet ons te vertellen dat de foto ook aanwezig is in het Gemeentearchief Vlissingen, met de na men van alle afgebeelde zwemmers. De in 1922 opgerichte vereniging heette officieel Luctor et Emergo. De zwemmers poseren tegen de achtergrond van de rij houten kleedhokjes die langs het Kanaal door Impersant isolatoren Nu dachten wij met de nieuwe rubriek Im persant een flinke klapper te maken. De foto moest zo raadselachtig zijn dat nie mand zou kunnen weten waar het om ging. Nou ja, een enkeling dan. Mooi niet! Het redactiesecretariaat werd overspoeld met mailtjes, telefoontjes en Facebookbe- richten. En iedereen zat op het juiste spoor. De een wat rechter dan de ander. Dat dan weer wel. Johan Geerse uit Serooskerke weet weliswaar dat het gaat om "porselei nen knoppen" die ergens in het bos van Westhove te vinden moeten zijn, maar

de Wete | 2016 | | pagina 47