46 waar? Niek Klaasse uit Middelburg heeft het over "dopjes waar telefoonlijnen liepen die gebruikt werden door de Duitsers in de oorlog". Ad Wouters uit Grijpskerke weet dat het "porseleinen of bakelieten isolators" zijn. Zijn gelijk wordt bevestigd door bos wachter Karei Leeftink. Het zijn "van die ivoorkleurige isolatoren waardoor vroeger WÊÊËÊÊÊ telefoonleidingen liepen, in dit geval die van de Duitsers in de Manteling." "Het mooie is", voegt Karei er nog aan toe, "dat ze in de loop van de tijd de kleur van de bomen hebben aangenomen. Dat is goed te zien op diverse linden in de Lin- denlaan bij Westhove." Het gaat dus om porseleinen isolatoren, en om lindebomen, meerdere zelfs. Wij zagen ze zelf op twee plaatsen langs die Lindenlaan. Ad Wouters, Niek Klaasse en enkele ande ren vroegen zich wél af hoe het mogelijk is dat die isolatoren na zoveel jaren nog altijd zichtbaar zijn. Is de desbetreffende boom misschien dood? Daarop heeft Wim Nijsse uit Oostkapelle een afdoend antwoord: "De boom is aan de binnenzijde voor een groot deel hol doordat het hart eruit is weggerot tot op manshoogte. Hij dreigde om te waai en en vormde een gevaar voor de vele wandelaars. Daarom heeft Staatsbosbe heer de boom rigoureus gesnoeid. De af gelopen zomer zijn er weliswaar weer nieuwe bladertakken aan gegroeid, maar de boom levert voorlopig niet opnieuw ge vaar op. Hij is dus niet dood en kan wel licht weer enkele jaren mee." Hoe het is gesteld met de tweede boom met isolato ren, is niet bekend. En gaat het niet om ei ken? Want Wim Nijsse heeft het over de "kruising van de Eikenlaan en de Kastanje laan". Als het met die bomen echt misloopt, dan kan het idee van Niek Klaasse worden uit gevoerd: het verplaatsen van de "dopjes" naar nieuw aangeplante bomen. Zie de achterkant van deze Wete voor een volslagen onbegrijpelijk verschijnsel. Dit raadt echt niemand.

de Wete | 2016 | | pagina 48