Feiten en mededelingen H<W Buitenheemse excursie Er moet natuurlijk nog een lange zomer overheen gaan, en in het julinummer van De Wete komt nog een uitgebreide aan kondiging, maar we kunnen nu alvast ver klappen dat de buitenheemse excursie ons dit jaar naar Rotterdam zal voeren. Daar bezoeken we in ieder geval de beroemde Van Nellefabriek, maar we doen natuurlijk nog veel meer... Noteert u alvast: zaterdag 17 september a.s. Gewone ambtenaren Journaliste Tessel Pollmann uit Utrecht presenteert in oktober 2016 het boek Lie ver kleine baas dan grote knecht, dat ge heel gewijd is aan kleine ondernemers. Een paar jaar geleden benaderde me vrouw Pollmann talloze heemkundige en historische verenigingen in heel Nederland met de vraag om materiaal voor dat boek. Dat is haar in ruime mate toegekomen, en nu heeft ze opnieuw een vraag. Ze richt zich rechtstreeks tot de lezer. Tessel Pollmann: "Ik zou graag een boek schrijven over het leven van (oud-)ge- meenteambtenaren. Hoe ervoeren zij hun werk, hun leven en hun plaats in de sa menleving. Natuurlijk is daar wel over ge schreven in personeelsbladen en vak bondsbladen, in gedenk- en jubileumpubli caties, maar dat zijn een beetje officiële publicaties. Die lees ik met aandacht, maar ik ben ook op zoek naar wat informeler verhalen, memoires en interviews. Mis schien heeft u zelf al heel veel opgeschre ven en misschien is mijn oproep juist het laatste duwtje om het te doen. En als u graag over uw werk, leven en maatschap pelijk aanzien schrijft, en nog aan het werk bent, is dat ook heel welkom. "Ik ben geassocieerd onderzoeker van het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocu mentatie (NIOD), maar dat deel ik alleen mee om u ervan te verzekeren dat uw ge schrift in goede handen valt. Ook verzeker ik u discretie. Als uw naam niet genoemd mag worden, gebeurt dat ook niet. U denkt wellicht dat ik schrijf over 1940-1945, maar dat is niet zo. Mijn boek bestrijkt de jaren 1940-2000. U kunt meer over mij vinden op mijn website tesselpollmannonder- zoek.nl. Mijn e-mailadres is tes sel.pollmann@ziggo.nl. Mijn telefoonnum mer is 06-12836858. "Ik ben u zeer erkentelijk als u over mijn vraag even wilt nadenken. En als u in spreekt, bel ik terug." De goudschat van Serooskerke In 2016 is het een halve eeuw geleden dat de Serooskerkse goudschat wereldnieuws werd. In 'n Zee van Tijd, de nieuwsbrief van het Zeeuws Archief, leest u hoe de buit in 1966 werd verdeeld. Voor een gratis digitaal abonnement op deze nieuwsbrief kunt u zich aanmelden op www.zeeuws- archief.nl.

de Wete | 2016 | | pagina 57