10 Boerderij aan de Cleene Hoogeweg, 2008. (ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeld bank Zeeland, 143293, foto Riaan Rijken) legger van de gemeente Koudekerke anno 1886 betiteld als Stommesweg, met het karakter van een "klei- en zodenweg". Na dat in 1941 een deel van de gemeente Koudekerke (Het Zand) was toegevoegd aan Middelburg, besloot eind 1941 de bur gemeester van die stad de naam Stom mesweg op te nemen in de gemeentelijke stratenlijst; de naam luidde toen officieel Stommesweg, zonder Laurens. Het noordelijke deel Met de naamgeving van het noordelijke, bochtige gedeelte tussen Seisweg en de huidige Cleene Hoogeweg ligt het al moei lijker. Meestal wordt het aangeduid als Zwartewegje; zo staat het bijvoorbeeld op de in 2006 verschenen veldnamenkaart. In de wegenlegger van de gemeente Grijps- kerke van 1935 heet het echter Laurens Stommeswegeling, "uitkomende aan den Seisweg". Dit verschil in naamgeving kan dus samenhangen met de ligging in twee gemeenten, maar ook met de geschiede nis van de weg zelf. Oorspronkelijk was de naam Zwartewegje voorbehouden aan een vanaf de Seisweg doodlopend wegeling, gelegen aan de oostzijde van de toenmali ge boerderij La Solitude. Later is het door getrokken en verbonden met de Stommes weg, die in het kader van de naoorlogse herverkaveling werd rechtgetrokken. Van het Zwartewegje bleef toen het oorspron kelijke, wederom doodlopende stukje over. Tegen de achtergrond van herverkaveling en gemeentelijke uitbreidingsplannen be sloten B&W van Middelburg in 1951 de naam Zwartewegje te laten vervallen. Bij de gemeentelijke herindeling in 1966 kwam de weg geheel op Middelburgs

de Wete | 2016 | | pagina 12