11 ^/r a \v Gemeente L Grijpskerke I Gemeente Middelburg Gemeente Koudekerke grondgebied te liggen. Het Zwartewegje, of wat daarvan over was, verdween bij de aanleg van de huidige Van Kleffenslaan. Het middelste deel Het meest problematisch is de naamge ving van het middelste gedeelte. In de eer der aangehaalde wegenlegger van de ge meente Grijpskerke van 1935 heet ook dit deel Stommesweg. Maar deze naam geldt dan ook voor de in westelijke richting af takkende en tot aan de Domburgse Water gang doorlopende zijweg, de huidige Clee- ne Hoogeweg. Ook het aan de overzijde van de watergang lopende weggedeelte "tot den Krijn-van-Sluijsweg" (de huidige Rorikshilweg) heet dan zo. Er was nóg een naam in omloop voor ditzelfde weggedeel te, namelijk Oreelsweg. Wat tegenwoordig Cleene Hoogeweg heet werd voor de oor log ook wel Laurens Stommeswegeling ge noemd. Een nog weer andere aanduiding was: Wegeling achter de hofstede Het Zandhof - waarbij bedacht moet worden dat Het Zandhof de naam was van de boerderij op de hoek van de huidige Lau rens Stommesweg en de Cleene Hooge weg. Deze namen verklaren misschien ook waarom op de eerder genoemde stafkaart van 1909-1921 de naam Wegelinge staat aangegeven als naam van de enige boer derij aan deze weg. De oude boerderij in kwestie ontbreekt overigens vreemd ge- De latere (Laurens) Stommesweg en omgeving situatie 1909-1921. De streepjeslijnen geven de gemeentegrenzen weer. (Topografische kaart stafkaartschaal 1:25.000, nr. 636 Middel burg; verkend 1909, ged. herzien tot 1921, uit gave 1925)

de Wete | 2016 | | pagina 13