1 Wl 14 Jobse te Oost-Souburg". De aanvraag liep probleemloos, want al na enkele dagen had Joziasse de vergunning binnen. Zo snel ging dat toen nog. Als het ontwerp maar niet te veel afweek van de bestaande bebouwing, was het al gauw goed. Een schoonheidscommissie of iets dergelijks was er toen nog niet. het zoontje van Willem Jobse, Jacob Cor nells Willem, op 26 juni 1906. Uit onder zoek in de geboorteregisters blijkt dat het jochie op dat moment nog maar drie jaar oud was. Het is niet te geloven, maar in heel Zeeland is geen enkele andere per soon met die naam te vinden. Vroeger ge beurde het overigens wel vaker dat nog Het huis Veldzicht te Souburg van Willem Nicolaas Jobseca. 1920. (Gemeentearchief Vlissingen, FA 8550) De aannemer liet er overigens ook geen gras over groeien want ongeveer een maand later kon de eerste steen van het gebouw al gelegd worden. Dat moet overi gens niet al te letterlijk opgevat worden want meestal lag de gemetselde fundering er al en stond een deel van de opgaande muren er ook al. De officiële eerste steen werd gelegd door jonge kinderen dat mochten doen. De eer ste steen van mijn eigen woning is bijvoor beeld in 1912 gelegd door Hendrik Sohier. Die was wel wat ouder maar ook nog maar elf jaar toen hij de eerste steen mocht leg gen. Een kind van drie jaar kan met een schepje natuurlijk wel een beetje specie op een muur leggen, en papa zal wel gehol pen hebben met het plaatsen van de steen. Trouwens, de metselaar moest zo'n steen toch nog een keer goedleggen, ook al had een ouder persoon deze officiële handeling verricht.

de Wete | 2016 | | pagina 16