21 was hij voorzitter van de plaatselijke kies vereniging van de Liberale Unie. Hij heeft ook nog kandidaat gestaan voor die partij op een kieslijst voor Provinciale Staten. In 1934 is Willem Jobse overleden, ver moedelijk in zijn woning aan de Middel burgsestraat, zoals die toen heette. Dat zelfde jaar nog kwam Veldzicht via een ad vertentie in de Middelburgsche Courant te koop te staan. Koper werd Jobse's zoon Cornelis Abraham voor 3.600 gulden. Die heeft er voor zover bekend tot aan zijn overlijden in 1970 gewoond. Het is wel vreemd dat je het huis van je eigen vader en moeder moet kopen via een openbare verkoping. Dat zal vermoedelijk de prijs nog opgedreven hebben ook. Het gebeur de overigens wel vaker, als de erfgenamen het niet eens konden worden over de taxa tieprijs of als ze hun erfdeel in contant geld uitgekeerd wilden hebben. Rond 1980 heeft het monumentale ge bouw nog een grondige renovatiebeurt ge kregen en thans staat het nog steeds te Gemeentesecretarie van Oost- en West-Sou burgca. 1923. V.l.n.r.: W.N. JobseW. Joosse, burgemeester Buteux, Antheunissen en ge meentesecretaris J.C. Gabriëlse. (Gemeentear chief Vlissingen, FA 8219) pronken aan de Middelburgsestraat. Het wordt bewoond door de heer A.J. Oreel. Het is te hopen dat het honderd jaar oude pand nog lang voor de slopershamer ge spaard mag blijven. Souburg heeft toch al zo weinig van dergelijke monumentale ge bouwen. Jan Kaljouw Bronnen - Zeeuws Archief: Kadastrale Atlas 1832re gisters Polder Walcherengenealogie Jobse. - ZB Planbureau en Zeeuwse Bibliotheek: Krantenbank en Beeldbank. - Gemeentearchief Vlissingen: bevolkingsregis ter Oost- en West-Souburg.

de Wete | 2016 | | pagina 23