Nieuwe uitgaven 'k heleze Verhalen uit de Fles Bram Meijlink en Bram Silkens werken als archeoloog bij de WAD (Walcherse Ar cheologische Dienst) en Nina Linde Jas pers is de persoon achter Terra Cotta In cognita in Amsterdam. Samen schreven ze het boek dat deze keer aan de orde is, Verhalen uit de Fles. De ondertitel luidt: 700 jaar Vlissingen. De ontwikkeling van een havenstad door ar cheologische vondsten verteld. Het boek wordt ingeleid door de Vlissingse wethouder Sem Stroosnijder. Het is de bedoe- ling van het boek om de rijke schat aan archeologische vondsten die in kaart zijn gebracht door archeologen en zijn verwerkt in dikke rapporten, toeganke lijk te maken voor het grotere publiek. Zijn ze daarin geslaagd? Ja, ze zijn daar met glans in geslaagd. Het boekje pakt lekker vast door een goed formaat. Voor- en achterkant zijn mooi en beloven een aantrekkelijke inhoud. Die be lofte wordt waargemaakt. Het is handig en helder gestructureerd rondom leuke onder werpen. Over bijna honderd pagina's wordt een uitgebreide en toch overzichtelijke in houd uitgespreid, voorzien van werkelijk voortreffelijke foto's; de prachtige foto-stille vens zijn van de hand van Pieter Crucq en boeten niet in aan artistieke kwaliteit door het feit dat ze primair bedoeld zijn om te illustreren; twee vliegen in één klap. In grafisch opzicht is het ook allemaal mooi ontworpen en uitgevoerd. De gete kende illustraties blijven qua allure enigs zins achter bij de rest, al zou dat ook een kwestie van smaak kunnen zijn. Of mis- schien is het de stijl van de illustraties die niet zo bij de rest past, terwijl het in een andere context wellicht mooi uitpakt. Func tioneel zijn de illustraties wel degelijk. De inhoud is erg boeiend. Van tijd tot tijd zien we allemaal weieens een vitrine met een kapotte schoen en een plexiglazen blokje erbij met een nummer en een paar woorden tekst. Dat is vaak on voldoende om te boeien en een samenhangend verhaal te vertellen. In dit boekje echter worden verhalen verteld aan de hand van meerdere vond sten. De geschiedenis gaat daardoor leven; zo wordt het rijke verleden van Vlissingen toegankelijk en dat was, zo lazen we in de inleiding van de wethouder, de opzet. Aan het slot nog een bronvermelding, een literatuurlijst en een verwijzing naar enkele websites. In het begin stoorde ik me een enkele keer aan een krampachtig geformuleerde zin, een onverklaarde vakterm of een zetfoutje. Maar de inhoudelijke kant van de verhalen, de foto's en de grafische kwaliteiten deden de aandacht daarvoor snel verdwijnen. Samenvattend: een prachtig boekje vol met interessante wetenswaardigheden. Jan van Roosendaal Bernard Meijlink, Bram Silkens en Nina Linde Jaspers, Verhalen uit de Fles. 95 pag. Uitg. Terra Cotta Incognita, Amster dam 2015. ISBN 978-90-824844-0-3, €16,- Verhalen uit de Fles

de Wete | 2016 | | pagina 29