Readies Blikken Juan Defesche uit Veldhoven reageerde op het artikel 'Blikken stempelen' in De Wete van januari. Daarin schreef Ko de Jonge dat veel studenten in het uniform van een scheepvaartmaatschappij naar school gin gen, de zeevaartschool De Ruyter in Vlis- singen. Ze waren herkenbaar aan het maatschappij-embleem op hun pet en uni- formknopen. In aanvulling hierop kan Juan ons vertellen dat studenten die nog niet verbonden waren aan een scheepvaart maatschappij het uniform van de zeevaart school droegen, dat was voorzien van "prachtige vuurvergulde uniformknopen". Juan stuurde een afbeelding van zo'n knoop mee. Of er ook een petembleem van de Zeevaartschool bestond, is hem helaas niet bekend. Den Doolaard op Walcheren De april-Wete opende met een artikel van Jan Moekotte over de schrijver A. den Doolaard, die al vrij snel na afloop van de Tweede Wereldoorlog op Walcheren ver bleef en in Vlissingen de beroemde roman Het Verjaagde Water schreef. Leo Faase uit Vrouwenpolder schrijft ons naar aanlei ding van dit artikel het volgende. "In november 1947 produceerde Rijkswa terstaat (Directie Zeeland/Dienst Droogma king Walcheren) een fotoalbum met 28 fotobladen met de titel De dijkbressen op Walcheren. Op elk blad waren vijf of zes foto's of situatieschetsjes afgedrukt die bij elkaar een goed beeld gaven van 'het he roïsche gevecht' dat geleverd moest wor den om de vier dijkgaten van Walcheren te dichten. Een aantal van de foto's was door Den Doolaard gemaakt. Ook zijn hier en daar in het album kleine gedichten van hem opgenomen. Er moeten door Rijkswa terstaat heel wat exemplaren zijn gemaakt, want zelfs na de Ramp van 1953 werd het

de Wete | 2016 | | pagina 30