31 Huis Ter Linde Jaco Simons uit Vlissingen constateerde een lacune in het verhaal van Piet Allaart over Huis Ter Linde in de april-Wete. De ondertitel 'Eigenaren van Huis Ter Linde vanaf de vijftiende eeuw' dekte de lading namelijk niet. De auteur liet een gat vallen van anderhalve eeuw, van ongeveer 1650 tot 1800. En dat is jammer, volgens Jaco, want "daarin passeren enkele grote namen de revue". Daarom vult hij het gat zelf als nog in. Jaco Simons: "Na de door Allaart vermelde burgemeester mr. Apollonius Veth volgde diens dochter Barbara Veth als eigenaar van Ter Linde. Barbara was getrouwd met (lees verder op pag. 34) Jachthuis Ter Linde onder Ritthem. Olieverf op paneel, 1644. (coll. Zeeuws Genootschap, Zeeuws Museum Middelburg, foto Ivo Wen- nekes) Met Gerrit (koning der zinkbazen) en Kees waren de broers betrokken bij zowat alle dijksluitingen, vanaf de Afsluitdijk tot en met die na de Watersnood van 1953. "Betrokkenheid van Den Doolaard bij het sussen van conflicten laat zien dat niet al les koek en ei was bij de 'Strijd om Wal cheren'. Dat de vele Werkendamse en Sliedrechtse arbeiders niet op zondag wil den werken hoeft niemand te verbazen, maar ook verder waren de arbeidsomstan digheden op z'n zachtst gezegd niet opti maal. Ed. Hoornik (mede-auteur van het boekje Dit is Walcheren) schreef er ooit over in Vrij Nederland en bezorgde zo een deukje in het heldenepos van Den Dool aard, die er niet blij mee was. Maar over dreven hard en zwaar was het werk nu ook weer niet, en het werd goed betaald. Wie daar meer over wil weten, leze het verhaal van Kees Slager over Den Doolaard in zijn bundel Mijn Zeeland uit 2007."

de Wete | 2016 | | pagina 33