34 (vervolg van pag. 31) mr. Ewaldus van de Perre, raad en sche pen van Middelburg, schout van Middel burgse stadambachten en commissaris van de desolate boedels. Ewaldus kocht in 1679 de heerlijkheid Domburg en mocht daarom de titel ambachtsheer voeren. Ver volgens kreeg niet hun dochter Cornelia van de Perre, maar hun kleinzoon Pieter Reael Paspoort Ter Linde in handen. Cor nelia trouwde in 1687 met de Middelburg se advocaat mr. Zacharias Paspoort. Daar na kwam hun zoon Pieter Reael Paspoort in beeld als eigenaar. Kennelijk voegde hij de meisjesnaam van zijn grootmoeder (van vaders kant) toe aan zijn eigen familie naam. Pieter was gehuwd met Geertruid Versluys en bekleedde de functies van raad en schepen van Middelburg, bewind hebber van de Verenigde Oost-Indische Compagnie en gewestelijk bestuurder. On geveer van 1741 tot 1763 raakte de naam Paspoort tijdelijk in onbruik, want in die pe riode was Daniël Luycx Massis eigenaar. Hij trouwde na Pieters vroegtijdig overlij den met de weduwe Geertruid Versluys. Massis' naam prijkt op de kaart van Wal cheren van de gebroeders Hattinga uit ca. 1750. Na Massis volgde zijn stiefzoon mr. Cornel is Galenus Paspoort Cornel is was in de echt verbonden met Elisabeth Maria Schorer. Hij vervulde dezelfde functies als zijn vader Pieter en was bovendien burge meester van Middelburg. Van Cornelis' vrouw Elisabeth is bekend dat zij lid was van het Natuurkundig Genootschap der Dames te Middelburg. Met de zoon van het echtpaar, mr. Zacharias Paspoort, zijn we gekomen op het punt waar Piet Allaart zijn verhaal over de eigenaren van Ter Linde vervolgde." Waarvan akte. Rectificatie Doorgaans is het erg vervelend als de re dactie iets moet rechtzetten dat in de vori ge editie van De Wete is misgelopen, maar nu is ons iets overkomen waarbij we ver baasd in de lach schoten. In De Wete van april jl. schreef Jaco Simons in de rubriek 'Walcheren van de kaart' over twee eilandjes, Middelburg en Amsterdam, ten noorden van het schierei land Vogelkop in Papoea-Nieuw-Guinea. Onze beeldredacteur was er trots op dat ze deze eilandjes aantrof op een kaart in de Grote atlas van de VOC. Een uitsnede van die kaart werd geplaatst op pagina 32, en een uitvergroting ervan op de pagina ernaast. Pas nadat De Wete bij hem in de bus was gerold, ontdekte Jaco dat het ging om twee andere eilandjes met dezelfde namen, gelegen aan de westzijde van Papoea-Nieuw-Guinea. Op zo'n topografische eigenaardigheid kan men toch niet bedacht zijn! Vandaar het gegrinnik aan de redactieburelen bij het uittikken van de excuses voor deze 'mis stap'. Overigens heeft Jaco toegezegd over een poosje een artikel te schrijven over die andere twee eilandjes Middelburg en Amsterdam. Daar kon hij natuurlijk niet onderuit.

de Wete | 2016 | | pagina 36