I I 38 1947. Ernst stuurde een foto mee van een krijttekening (25 x 16 cm) die zijn tante in september 1945 maakte van Molenzicht in de oude glorie. Hij maakte daarbij een ge nereus gebaar: "Mocht een nazaat van de toenmalige bewoners van Molenzicht zich melden met het juiste antwoord op mijn vraag, dan sta ik hem of haar graag de ori ginele tekening af." Helaas is Ernst Braat in april jl. overleden. Zijn familie stelt er echter prijs op dat zijn bericht toch geplaatst wordt. Zijn belofte wordt door hen ingelost als er een ant woord komt op zijn vraag. Loodswezen Een jubileum? Een pensionering? Jules Braat uit Vleuten weet het niet. Zijn vader zit op bijgaande foto, tweede van rechts. De foto is ergens in de jaren dertig ge maakt door de fotograaf Jan Henning in Vlissingen. Het gaat om een op karton ge plakte afdruk van 23,5 x 17,5 cm. De prijs staat op de achterzijde ook nog vermeld: vijftig cent. Braat senior was kok bij het Loodwezen in Vlissingen. Zit hij hier samen met collega's? Jules zou graag willen we ten wie er verder allemaal op de foto staan en bij welke gelegenheid de fotograaf is ontboden. En wij dan? Op vragen die in deze rubriek worden ge steld blijken soms antwoorden te komen waarvan wij in het ongewisse blijven. Op verjaardagen, in de kroeg en bij de slager op de hoek komt de waarheid dan naar boven. Zo gaan die dingen. Maar de lezers van De Wete - en wij - willen ook graag op de hoogte worden gesteld. Mail, schrijf of bel daarom het redactiesecretariaat als u iets ter ore komt dat uitkomst biedt. Zo houden we de vaart er ook nog een beetje in.

de Wete | 2016 | | pagina 40